Jest z nami św. Jan Bosko!

W środę do naszego kościoła został uroczyście wprowadzony wizerunek św. Jana Bosko. Będzie z nami przez tydzień.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”tahoma”]

Wcześniej obraz był w Salezjańskiej Szkole Podstawowej. Przedpołudniem dzieci pożegnały założyciela rodziny salezjańskiej, a na wieczornej mszy przywitali go nasi parafianie. Liturgii przewodniczył wikariusz inspektora, ks. Jarosław Pizoń.

— Przez tę peregrynację chcemy wyrazić wdzięczność Bogu za dar założyciela Rodziny Salezjańskiej. Ma też ona skłonić wszystkich tych, którzy czują się tą rodziną do odpowiedzi na pytanie: na ile dziś jesteśmy księdzem Bosko w naszych czasach — mówi ks. Pizoń.

W homilii odniósł się do rąk świętego, które „z miłością ściskają sparaliżowane ręce młodych”.

— Św. Jan Bosko mówi do młodych: wyciągnijcie ręce sparaliżowane złem, sieroctwem, zagubieniem, wykorzystaniem, biedą, i bądźcie zdrowi na duchu i w życiu! — przywoływał salezjanin.

Święty Jan Bosko będzie z nami do przyszłego wtorku. Przez ten czas, codziennie pół godziny przed wieczorną mszą (o 17.30) będzie odbywało się specjalne nabożeństwo, wzywając wstawiennictwa św. Jana Bosko. Modlitwy prowadzić będą poszczególne wspólnoty w parafii m.in. Odnowa w Duchu Świętym, Stowarzyszenie Maryi Wspomożycielki Wiernych, Żywy Różaniec, Ministranci, Salezjanie Współpracownicy.

— Tak jak dwa lata temu, kiedy w parafii gościliśmy relikwie św. Jana Bosko, tak i teraz święty wychowawca młodzieży gromadzi nas na wspólnej modlitwie — mówi proboszcz parafii, ks. Zbigniew Hul.

Obok Serca Jezusowego jest wystawiona specjalna księga, do której można wpisywać prośby i podziękowania do świętego wychowawcy młodzieży.

Peregrynacja obrazu św. Jana Bosko odbywa się w ramach obchodzonej w tym roku dwusetnej rocznicy urodzin świętego, która zbiegła się z 35. rocznicą powstania salezjańskiej inspektorii św. Wojciecha z siedzibą w Pile. Obraz nawiedza wszystkie placówki prowadzone przez salezjanów: szkoły, parafie, przedszkola, ośrodki wychowawcze.

[button size=”large” align=”center” target=”blank” variation=”yellow” link=”http://1drv.ms/1JeMu13″]ZOBACZ ZDJĘCIA[/button]