18 stycznia 2015 r.

Logo100latmale

II NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Witamy w naszej wspólnocie zakonnej ks. Piotra Szumnego, dawnego naszego parafianina. Życzymy mu owocnej pracy na polu duszpasterskim. Czytaj więcej»

 2. Dzisiaj msza św. o godz. 15.00 w intencji członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, a następnie spotkanie opłatkowe w domu katechetycznym. Apel maryjny o godz. 21.00.

 3. Rozpoczął się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Spotkanie ekumeniczne w Pile odbędzie się jutro, 19 stycznia w kościele św. Rafała Kalinowskiego o godz. 17.00.

 4. Wizyta duszpasterska – KOLĘDA. Rozkład na najbliższe dni:

  19 stycznia 2015 r. (poniedziałek) – Buczka (nieparzyste).
  20 stycznia 2015 r. (wtorek) – Al. Piastów (nieparzyste), 1 Maja.
  21 stycznia 2015 r. (środa) – Okrzei.
  22 stycznia 2015 r. (czwartek) – Piekarska, Kilińskiego, W. Pola, Drygasa.
  23 stycznia 2015 r. (piątek) – Al. Niepodległości.
  24 stycznia 2015 r. (sobota) – Pl. Konstytucji 3 Maja.

  Rozkład kolędy znajduje się również w gablocie oraz w internecie na stronie parafialnej.

  Zobacz pełen rozkład kolędy»

  W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna przed południem od poniedziałku do soboty od 9.00 do 11.00. Natomiast popołudniu w poniedziałki, środy i piątki od 16.00 do 17.30.

 5. W poniedziałek o godz. 19.00 odbędzie się Rada Wspólnoty Wychowawczo-Duszpasterskiej. Zapraszamy przedstawicieli poszczególnych wspólnot, ruchów, stowarzyszeń naszej parafii.

 6. W środę stała nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 17.30.

 7. W 2015 r. przeżywamy, obok 100-lecia naszego kościoła, jubileusz 200. rocznicy urodzin św. Jana Bosko, patrona młodzieży, dzieci, wychowawców i pedagogów. W ramach przygotowań do tego jubileuszu w 2013 roku mieliśmy okazję modlić się przy relikwiach ks. Bosko, które w ciągu kilku lat odwiedziły niemal wszystkie kraje świata. Teraz, od najbliżej środy przez cały tydzień będziemy mieli okazję znowu polecać wszystkie sprawy naszych rodzin, wychowania, parafii i miasta świętemu wychowawcy młodzieży. W tym roku peregrynuje po świecie obraz św. Jana Bosko. W środę 21 stycznia na mszy św. o godz. 18.00 przywitamy uroczyście wizerunek naszego patrona. Przez kolejne dni o godz. 17.30 będą się odbywały spotkania modlitewne, podczas których będziemy zawierzać Bogu za Jego przyczyną nasze sprawy. Zapraszamy wszystkie rodziny, młodzież, dzieci, grupy i ruchy naszej parafii i miasta do wspólnej modlitwy. Czytaj więcej»

 8. W czwartek, 22 stycznia o godz. 19.00 odbędzie się kolejny wykład z cyklu „Kościelne Dzieje Piły”. Tematem będzie postać ks. Wiktora Grabelskiego, inicjatora dzieła salezjańskiego w Polsce. Prelegentem będzie ks. dr Jarosław Wąsowicz. Czytaj więcej»

 9. W sobotę 24 stycznia wspominamy NMP Wspomożycielkę Wiernych. Po wieczornej mszy św. złożymy hołd naszej Niebieskiej Pani. Tego dnia w rodzinie salezjańskiej przeżywamy święto św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

 10. W przyszłą niedzielę, 25 stycznia o godz. 19.00 koncert noworoczny. Wykonawcami koncertu będą uznani w Europie artyści Małgorzata i Mariusz Stankiewicz. Zaprezentują utwory wielkich mistrzów organowych oraz najpiękniejsze kolędy. Wstęp wolny.

 11. Również w przyszłą niedzielę odbędą się aż dwa koncerty charytatywne kolęd i pastorałek na rzecz budowy pilskiego hospicjum stacjonarnego. Pierwszy z nich odbędzie się o godz. 12.00 w parafii wojskowo-cywilnej pw. NMP Królowej Polski, drugi, w parafii pw. św. Stanisława Kostki w Pile.

 12. W przyszłą niedzielę na mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy rodziców osób powołanych do służby Bogu. Po Eucharystii spotkanie opłatkowe w sali św. Jana Bosko.

 13. Informujemy, że podczas ferii zimowych 2015 roku zostaną w naszej parafii przeprowadzone półkolonie-zimowisko dla dzieci i młodzieży. Wszelkie informacje u ks. Damiana.

 14. W „Gościu Niedzielnym” min. o życiu i przesłaniu św. Teresy z Avila oraz dodatek 4 pierwsze odcinki na płycie filmu o św. Teresie. W sklepiku są jeszcze jubileuszowe kalendarze naszej parafii na 2015 rok oraz ewangeliarze z komentarzami na każdy dzień.

 15. Rekolekcje charyzmatyczne z modlitwą o uzdrowienie, które poprowadzi ks. John Bashobora, odbędą się od 23 do 25 stycznia w Szczecinku. Szczegółowe informacje na plakatach i stronie www.kochaj.my.

 16. W minionym okresie odeszli do wieczności:

  + Janina JODŁOWSKA, lat 71 z al. Wojska Polskiego;

  + Bronisława CHMIELEWSKA, lat 100 z ul. Małej;

  + Bożena KUBICKA, lat 70 z ul. Boh. Stalingradu;

  + Piotr DZIDO
  , lat 47 z ul. Ossolińskich;

  + Elżbieta MYK, lat 85 z ul. Towarowej.

  W czwartek odszedł do Pana ks. Józef Michurski, dawny duszpasterz naszej parafii, katecheta i opiekun ministrantów. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 10.30 w Warszawie. Czytaj więcej»

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

[/fancy_numbers]