1 lutego 2015 r.

Logo100latmale

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy o 15.00, a następnie spotkanie zelatorów. Apel maryjny o godz. 21.00 prowadzi wspólnota neokatechumenalna.

 2. Rozpoczynamy KATECHEZY DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY prowadzone przez neokatechumenat. Pierwsza katecheza – dzisiaj, 1 lutego o godz. 19.00. Kolejne: w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 19.00. Wszystkie spotkania w domu katechetycznym.

 3. Jutro, 2 lutego – ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO. Msze św. o godz. 6.00; 7.00; 8.00; 9.00; 10.00 i 18.00. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

 4. We wtorek wspominamy św. Błażejapatrona od chorób gardła. Po każdej mszy św. błogosławieństwo gardeł.

 5. We wtorek o godz. 17.00 spotkanie katechetów naszej parafii.

 6. Także we wtorek pamiętamy o naszych zmarłych. O godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 msza św. zbiorowa za zmarłych.

 7. W środę stała nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 17.30.

 8. W środę będziemy gościć w naszej parafii radcę generalnego Towarzystwa Salezjańskiego ks. Tadeusza Rozmusa, który jako delegat ks. generała wizytuje w tym roku naszą salezjańską prowincję pw. św. Wojciecha. W środę zapraszamy wszystkich, a szczególnie wspólnoty, grupy, ruchy naszej parafii na uroczystą mszę św. o godz. 18.00. Po niej o godz. 19.00 odbędzie się Rada RWWD w sali nr 18 w domu katechetycznym.

 9. „Rodzina wobec cierpienia i choroby” – to temat kolejnej prelekcji z cyklu „Rodzinne spotkania”. Wykład wygłosi ks. Adam Popławski, doktor teologii moralnej. Prelekcja odbędzie się w środę, 4 lutego o godz. 19. w sali św. Jana Bosko w domu katechetycznym.

 10. W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Agaty. Po każdej mszy św. błogosławieństwo chleba i wody.

 11. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE: PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA: o godz. 17.30 nabożeństwo eucharystyczne, następnie msza św. w intencji ministrantów i ich rodzin oraz w intencji Straży Honorowej NSPJ. PIERWSZY PIĄTEK: Odwiedziny chorych od godz. 8.00. W tym dniu spowiedź dla dzieci o godz. 16.15, a o godz. 16.30 msza św. Młodzież i przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na godz. 19.00. PIERWSZA SOBOTA: nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po mszy św. o godz. 8.00.

 12. W sobotę, 7 lutego o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie naukowe pod nazwą „EKSPERYMENTALNA SOBOTA”. Zobaczymy jak bawić się fizyką i chemią. Będzie wiele wybuchowych i wystrzałowych doświadczeń z przedmiotami codziennego użytku. Spotkanie potrwa do godz. 16.00. Przewidziany jest poczęstunek. Spotkanie poprowadzi Michalina Pączkowska. Szczegóły na plakatach.

 13. W „Gościu Niedzielnym” m.in. dodatek – 4 ostatnie odcinki na płycie filmu o św. Teresie.

 14. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji społecznej: „Zbiórka – na pomoc Ukrainie”. Akcja ma na celu zebranie jak największej ilości artykułów żywnościowych oraz przemysłowych dla mieszkańców Ukrainy zamieszkujących tereny objęte działaniami wojennymi. W szczególności prosimy o żywność o trwałości powyżej 6 miesięcy; o koce, śpiwory, pościele; artykuły higieniczne, dla małych dzieci, artykuły szkolne. Szczegółowy wykaz najpotrzebniejszych artykułów jest zamieszczony na plakatach. Dary można składać do przyszłej niedzieli włącznie (8 lutego), najlepiej po mszach świętych przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa, również w kancelarii i zakrystii. Za wszelką pomoc dziękujemy!

 15. W parafii św. Antoniego od 6 do 8 lutego zostanie przeprowadzony kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie o godz. 18.00 w piątek. Szczegóły na plakatach.

 16. Podobnie jak w latach ubiegłych istnieje możliwość przekazania 1% od podatku na rzecz dzieci i młodzieży z naszej parafii, za pośrednictwem Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Wszystkim ofiarodawcom z góry dziękujemy za wsparcie.

[/fancy_numbers]

Krzyż NekrologW minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Jan ELICKI, lat 69 z ul. Buczka,
+ Jan LUPA, lat 38 z al. Niepodległości,
+ Marianna GRUSZKA, lat 88 z ul. Drygasa

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O najbliższych pogrzebach w parafii informujemy na kanale @Pogrzeby na Twitterze»