Poczuli (dosłownie) Ziemię Świętą

Kolejny wykład z cyklu „Rodzinne spotkania” był w 3D! Oprócz tego, że można było zobaczyć i posłuchać, to prelegent zadbał, aby jego temat dało się odczuć.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Zgodnie z zapowiedzią, w środę, 3 grudnia odbył się kolejny wykład z cyklu „Rodzinne spotkania – w kręgu refleksji nad rodziną i wychowaniem”. Ks. Janusz Zdolski z naszej parafii opowiadał o miejscach związanych ze Świętą Rodziną w Ziemi Świętej.

— Nie jestem biblistą, ani przewodnikiem po Jerozolimie, dlatego mój wykład nie będzie miał charakteru akademickiego, ale chcę uświadomić wszystkim jak ważne jest pielgrzymowanie do tego najważniejszego miejsca. Często pielgrzymkę do Ziemi Świętej nazywamy czytaniem „piątej Ewangelii” — mówił na wstępie ks. Zdolski.

Podróż z ks. Januszem do najświętszego miejsca na ziemi zaczęła się od trzech ważnych miast, związanych ze Świętą Rodziną, czyli Betlejem, Nazaretu i Jerozolimy. Później zaprezentowane zostały inne miejsca, gdzie żył i nauczał Chrystus.

Wykład poparty był wieloma zdjęciami (link do prezentacji znajduje się poniżej). W sali unosił się zapach Jerozolimy, czyli prawosławne kadzidło (identyczne, jakie używane jest w Bazylice Bożego Grobu).

Na zakończenie słuchający wykładu otrzymali pamiątkowe obrazki i różańce z drzewa oliwnego, przywiezione z Ziemi Świętej.

» Prezentacja zdjęć, którą posłużył się ks. Janusz Zdolski»