Kolędy dla hospicjum

Na rozpoczęcie adwentu w sąsiedniej parafii ewangelicko-augsburskiej odbył się koncert kolęd. Śpiewał m.in. nasz chór parafialny.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

W przeglądzie udział wzięły wszystkie parafialne chóry z Piły oraz chór młodzieżowy z szkół salezjańskich.

— Adwent i czas Bożego Narodzenia to czas, który łączy chrześcijan różnych Kościołów. Nie tylko wspólnie sprzedajemy świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, ale możemy także wspólnie wychwalać Boga śpiewem. A jeśli do tego jeszcze możemy komuś pomóc, to tym piękniejsze — mówi „Gościowi Niedzielnemu” ks. Tomasz Wola, proboszcz pilskiej parafii ewangelicko-augsburskiej, inicjator I Ekumenicznego Przeglądu Kolęd i Pastorałek.

Niedzielne wydarzenie było także okazją do zasilenia konta Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej, które rozpoczęło budowę hospicjum stacjonarnego w Pile. Kilka słów o planach budowy opowiedział prezes Towarzystwa, dr n. med. Paweł Wiszniewski, który na wraz z gospodarzem miejsca wręczył wszystkim dyrygentom pamiątkowe ryngrafy.

Na zakończenie wszystkie chóry zaśpiewały kolędę „Wśród nocnej ciszy” pod dyrekcją Waldemara Ratajczyka.

[button size=”large” link=”http://koszalin.gosc.pl/gal/spis/2267002.I-Ekumeniczny-Przeglad-Koled-i-Pastoralek-w-Pile” target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć na stronie gosc.pl[/button]