28 grudnia 2014 r.

Logo100latmale

NIEDZIELA
ŚWIĘTEJ RODZINY

Uroczystość odpustowa

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ ŚWIĘTEJ RODZINY w jubileuszowym roku 100-lecia poświęcenia naszego kościoła. Wpatrując się w JEZUSA MARYJĘ I JÓZEFA, uczmy się żyć na co dzień miłością i ofiarą z samych siebie dla dobra naszych bliskich.

  Główna msza zostanie odprawiona o godz. 11.00, na której nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Przed sumą zostanie poświęcony nowy sprzęt liturgiczny: ewangeliarz, pulpit i lektorium, które będą pierwszy raz użyte na tej mszy świętej. Anonimowemu ofiarodawcy tego sprzętu z racji jubileuszu 100-lecia poświęcenia naszego kościoła składamy serdeczne podziękowania.

  Apel maryjny o godz. 21.00.

  Po mszach przy ołtarzu Miłosierdzia będą rozprowadzane parafialne kalendarze na 2015 rok. Ofiary za te kalendarze będą traktowane jako ofiary-cegiełki na powstanie pamiątkowej tablicy z racji 100-lecia naszego kościoła.

  Dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd. Kolędnicę prowadzi Diakonia muzyczna.

  Dziękujemy ks. Bolesławowi Leciejowi za wygłoszenie okolicznościowych kazań oraz wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej patronalnej uroczystości.

 2. W środę zakończenie roku kalendarzowego. O godzinie 17.30 nabożeństwo przebłagalne i dziękczynne za rok 2014 oraz nabożeństwo do św. Jana Bosko. Po każdej mszy św. ucałowanie relikwii św. Jana Bosko. Natomiast o godz. 22.30 odprawimy mszę św. w intencji O POKÓJ NA ŚWIECIE.

 3. W czwartek Nowy Rok 2015 – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI – Światowy Dzień Modlitw o Pokój na Świecie. Tego dnia obowiązuje uczestnictwo we mszy świętej. Eucharystie tak jak w niedzielę, czyli o 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 15.00 i 18.00

 4. Od piątku – 2 stycznia – rozpoczyna się na terenie naszej parafii kolęda – wizyta duszpasterska

  Od poniedziałku do piątku kapłani rozpoczynają kolędę o godz. 16.00. Natomiast w sobotę od godz. 15.00 Rozkład na najbliższe dni:

  2 stycznia 2015 r. (piątek) – Pl. Zwycięstwa

  3 stycznia 2015 r. (sobota) – Towarowa

  5 stycznia 2015 r. (poniedziałek) – Śródmiejska, Wiatraczna

  6 stycznia 2015 r. (wtorek) – Św. Jana Bosko.

  Rozkład kolędy znajduje się również w gablotach informacyjnych oraz w internecie na stronie parafialnej. W czasie kolędy kancelaria parafialna czynna przed południem codziennie od 9.00 do 11.00. Natomiast popołudniu tylko w poniedziałek, środę i piątek od 16.00 do 17.30.

  Zobacz pełen rozkład kolędy»

 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  PIERWSZY PIĄTEK. Odwiedziny chorych w naszej parafii od godz. 8.00. Dzieci zapraszamy do spowiedzi od godz. 16.15 i mszę św. z racji I piątku.

  W PIERWSZĄ SOBOTĘ uczcimy Niepokalane Serce Maryi po mszy św. o godz. 8.00.

 6. Informujemy, że podczas ferii zimowych 2015 roku zostaną w naszej parafii przeprowadzone półkolonie-zimowisko dla dzieci i młodzieży. Wszelkie informacje u ks. Damiana.

 7. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy o 15.00.

 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Krzysztof HANCEWICZ, lat 54 z ul. Buczka; + Bogusław BORKOWSKI, lat 82 z ul. Śródmiejskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

[/fancy_numbers]