25 grudnia 2014 r.

Logo100latmale

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO
SOLLEMNITAS IN NATIVITATE DOMINI

[fancy_numbers variation=”yellow”]

 1. Drodzy Parafianie, mili goście! Niech nowonarodzony Król panuje w Waszych sercach i Waszym życiu, pomaga Wam w przezwyciężaniu trudów codzienności i obficie błogosławi w nowym roku – życzą salezjanie księdza Bosko z parafii pw. Świętej Rodziny w Pile.

 2. W pierwszy i drugi dzień świąt msze będą odprawiane według rozkładu niedzielnego.

 3. W przypadający w piątek drugi dzień świąt, 26 grudnia, bp Dajczak udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zabaw.

 4. 26 grudnia po mszy o godz. 11.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie z naszym chórem.

 5. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w minioną sobotę włączyli się w porządkowanie i dekorowanie naszego kościoła.

 6. W sobotę, 27 grudnia obchodzimy święto św. Jana Apostoła – Patrona Piły. Po wieczornej mszy odbędzie się tradycyjne spożywanie poświęconego wina św. Jana.

 7. W przyszłą niedzielę, 28 grudnia, będziemy przeżywać w naszej parafii UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ ŚWIĘTEJ RODZINY.

  Zaprośmy na ten dzień swoich bliskich i znajomych. Niech w jubileuszowym roku będzie to nasze wspólne, rodzinne świętowanie.

  Główna msza zostanie odprawiona o godz. 11.00, na której nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

  Po mszach będą zbierane ofiary-cegiełki na powstanie pamiątkowej tablicy z racji 100-lecia naszego kościoła.

  W tym dniu o godz. 16.00 zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd. Kolędnicę prowadzi Diakonia muzyczna.

 8. Kolędę rozpoczniemy od 2 stycznia. Rozkład podamy w najbliższą niedzielę. Wcześniej ukaże się on na naszej stronie parafialnej.

 9. Już dzisiaj zapraszamy do naszego kościoła na wieczór kolęd i pastorałek prowadzony przez Andrzeja Sikorskiego i Maję Sikorską z Zespołem na 10 stycznia o godz. 19.00.

 10. Ks. Damian organizuje zabawę sylwestrową dla dzieci, a podczas ferii zimowych półkolonie-zimowisko. Więcej informacji i zapisy na obie akcje w oratorium.

[/fancy_numbers]