21 grudnia 2014 r.

Logo100latmale

IV NIEDZIELA ADWENTU
DOMINICA IV ADVENTUS

[fancy_numbers variation=”purple”]

 1. Przed kościołem wolontariusze rozprowadzają opłatki oraz płyty CD z pieśniami i modlitwami św. Teresy. Zakupiona płyta jest cegiełką na wsparcie remontu dachu w karmelu Sióstr w Bornem Sulinowie.

 2. Dziś apel maryjny o godz. 21.00 prowadzi wspólnota „Nazaret”.

 3. W poniedziałek o godz. 18.00 msza święta w intencji członków Stowarzyszenia Maryi Wspomożycielki Wiernych, a po niej hołd maryjny.

 4. Także w poniedziałek od godz. 9.00 do 15.00 Caritas będzie wydawała jabłka i marchew. Prosimy wziąć ze sobą dowód osobisty.

 5. Do wtorku Nowennę do Bożego Narodzenia, odprawiamy o godz. 17.30. Zakończenie nowenny w środę po mszy o godz. 8.00.

 6. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w minioną sobotę włączyli się w porządkowanie i dekorowanie naszego kościoła.

 7. W środę, 24 grudnia, rano msze św. o godz. 6.00, 6.50 i 8.00. O godz. 6.50 zakończenie rorat.

 8. Już w tym tygodniu przeżywać będziemy jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich – BOŻE NARODZENIE. Są to narodziny Boga – źródła miłości. W przygotowaniach do tego święta pamiętajmy, o drugim człowieku, przebaczeniu i miłości w rodzinach.

  Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź dzisiaj podczas każdej mszy świętej. W poniedziałek i wtorek kapłani będą w konfesjonale przez cały dzień. W środę spowiedź do godz. 15.

  W środę 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia. Starajmy się zachować tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jako tradycję kultury chrześcijańskiej i narodowej.

  WIECZERZĘ WIGILIJNĄ rozpocznijmy wspólną modlitwą, odczytaniem fragmentu z Ewangelii wg św. Łukasza z rozdziału 2 i dzielmy się opłatkiem.

  Opłatek można jeszcze nabyć w kiosku oraz kancelarii parafialnej.

  W WIGILIĘ – dla dzieci odbędzie się tradycyjnie MSZA ŚW. BETLEJEMSKA o godz. 16.00. Przyjdźmy jednak już na 15.50. Grupa teatralno-muzyczna wraz z siostrą Renatą przygotowała specjalne wprowadzenie do liturgii Wigilii Bożego Narodzenia.

  Wszystkich zapraszamy na MSZĘ PASTERSKĄ o godz. 22.00 lub 24.00.

  W Wigilię imieniny obchodzą ks. Adam Popławski oraz nasz organista – Adam Jaworski. Solenizantom życzymy wszelkich łask Bożych i życzliwości ludzkiej.

  W pierwszy i drugi dzień świąt msze będą odprawiane według rozkładu niedzielnego.

  W przypadający w piątek drugi dzień świąt, 26 grudnia, bp Dajczak udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zabaw.

  26 grudnia po mszy o godz. 11.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie z naszym chórem.

 9. W sobotę, 27 grudnia obchodzimy święto św. Jana Apostoła – Patrona Piły. Po wieczornej mszy odbędzie się tradycyjne spożywanie poświęconego wina św. Jana.

 10. Także w sobotę przypada 96. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Pamiętajmy o ofiarach i zwycięzcach poznańskiego zrywu. We wtorek, 30 grudnia o godz. 11.00 przy tablicy upamiętniającej to wydarzenie przy ul. Bydgoskiej odbędą się miejskie uroczystości.

 11. W przyszłą niedzielę, 28 grudnia, będziemy przeżywać w naszej parafii UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWĄ ŚWIĘTEJ RODZINY.

  Zaprośmy na ten dzień swoich bliskich i znajomych. Niech w jubileuszowym roku będzie to nasze wspólne, rodzinne świętowanie.

  Główna msza zostanie odprawiona o godz. 11.00, na której nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

  Po mszach będą zbierane ofiary-cegiełki na powstanie pamiątkowej tablicy z racji 100-lecia naszego kościoła.

  W tym dniu o godz. 16.00 zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd. Kolędnicę prowadzi Diakonia muzyczna.

 12. W „Gościu Niedzielnym” min. czwarta część cyklu o św. Teresie z Avila oraz dodatek – Wigilia w rodzinie katolickiej ze śpiewnikiem kolęd. A w tygodniku „Niedziela” znajdziemy film o Marii Okońskiej pt. „Spełniona w Maryi”.

 13. Polecamy jubileuszowe kalendarze, terminarze oraz słodkie upominki z logo naszej parafii, które są do nabycia w kiosku parafialnym. Prasę świąteczną można odebrać dzisiaj oraz 23 grudnia. Od 25 grudnia do 1 stycznia 2015 r. kiosk będzie nieczynny.

 14. Kolędę rozpoczniemy od 2 stycznia. Rozkład podamy w najbliższą niedzielę. Wcześniej ukaże się on na naszej stronie parafialnej.

 15. Ks. Damian organizuje zabawę sylwestrową dla dzieci, a podczas ferii zimowych półkolonie-zimowisko. Więcej informacji i zapisy na obie akcje w oratorium.

 16. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: + Benona SKOWROŃSKIEGO, lat 81 z Drawska Pomorskiego oraz + Bolesława Winiarskiego, lat 80 ze Słupska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

[/fancy_numbers]