14 grudnia 2014 r.

Logo100latmale

III NIEDZIELA ADWENTU
DOMINICA III ADVENTUS

Niedziela Gaudete

[fancy_numbers variation=”purple”]

 1. Trwamy w uroczystym roku 100-lecia poświęcenia naszego kościoła. Z radością ogłaszamy, że Penitencjaria Apostolska z polecenia papieża Franciszka na czas trwania jubileuszu zezwoliła odwiedzającym nasz kościół na zyskiwanie odpustu zupełnego dla siebie lub dla zmarłych pod zwykłymi warunkami. Warunki zyskania odpustu wywieszone są w gablocie przed kościołem. Czytaj więcej tutaj»

 2. Dzisiaj rozpoczynamy REKOLEKCJE ADWENTOWE. Serdecznie witamy wśród nas ks. Andrzeja Piesika, który wygłosi nauki rekolekcyjne. Czytaj więcej tutaj»

  Spotkania rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i środę o godz.: 6.50; 8.00 i 18.00.

  We wtorek na godz. 8.00 zapraszamy wszystkich starszych, chorych i cierpiących. Zostanie udzielony sakrament chorych.

  W poniedziałek i wtorek po wieczornej mszy św. zapraszamy na dodatkowe konferencje: w poniedziałek dla małżonków, a we wtorek dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

  Szczegółowy rozkład rekolekcji znajduje się na tablicach ogłoszeniowych.

  Okazja do spowiedzi podczas każdej mszy św.

 3. RORATY w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 6.50.

 4. Dziś apel maryjny o godz. 21.00 prowadzi Liturgiczna Służba Ołtarza.

 5. Siostry Karmelitanki z Bornego Sulinowa ofiarowały naszej parafii z racji jubileuszu ornat i zapewniają o modlitwie w naszych intencjach. Siostrom karmelitankom serdecznie dziękujemy za pamięć i życzliwość! Zobacz ornat». Przed kościołem wolontariusze rozprowadzają płyty CD z pieśniami i modlitwami św. Teresy. Zakupiona płyta jest cegiełką na wsparcie remontu dachu w karmelu Sióstr w Bornem Sulinowie.

 6. Od wtorku, 16 grudnia, rozpocznie się Nowenna do Bożego Narodzenia. Zapraszamy na godz. 17.30

 7. W czwartek, 18 grudnia o godz. 18.00 msza święta, a po niej nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.

 8. W przyszłą sobotę, 20 grudnia o godz. 9.00 zapraszamy do przygotowania naszego kościoła na okres świąt. Włączmy się do sprzątania i dekorowania świątyni.

 9. Po mszach o godz. 11.00 i 12.30 dzieci i młodzież rozprowadzają dekoracje świąteczne na cele potrzebujących.

 10. Ks. Damian organizuje zabawę sylwestrową dla dzieci. Więcej informacji i zapisy w oratorium.

 11. Zapraszamy do zobaczenia wystawy rysunków Jacka Fedorowicza dotyczących stanu wojennego. Wystawa znajduje się w domu katechetycznym.

 12. Dyrekcja i uczniowie Salezjańskiej Szkoły Podstawowej zapraszają na jasełka, które odbędą się 16 grudnia o godz. 17.00 w Audytorium Maximum PWSZ w Pile.

 13. W „Gościu Niedzielnym” min. trzecia część cyklu o św. Teresie z Avila. Temat: TWIERDZA, która jest dla św. Teresy symbolem człowieka, jego wielkości, piękna i duchowej walki.

 14. Dekret biskupa o zmianie granic parafii. Czytaj tutaj»

[/fancy_numbers]