Liczenie wiernych: wyniki podobne jak rok temu

Nie ma pustych ławek w kościele, jak to wieszczyła jedna z lokalnych gazet. Ba, procentowo wychodzi nawet, że jest więcej osób w kościele. Ale tylko procentowo.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”tahoma”]

W minioną niedzielę odbyło się w naszym kościele liczenie wiernych. Wyniki tego liczenia są zbliżone z zeszłym rokiem. We wszystkich niedzielnych Eucharystiach (w tym trzech, które odbyły się w sobotę, ale partycypują w niedzieli) w sumie uczestniczyło 2845 osób. Jest to o 84 wiernych mniej niż w 2013 roku.

Te 2845 osób to 20% wszystkich naszych parafian. W zeszłym roku we mszach uczestniczyło 19%. Skąd zatem taki wzrost, skoro w kościele było mniej osób niż przed rokiem? Nasza parafia wymiera i już do teraz jest więcej pogrzebów niż w całym 2013 r. Do tego dochodzi migracja parafian za pracą oraz brak posiadania potomstwa. Z tych względów za 100% przyjęliśmy liczbę 14 500 wiernych, a nie 15 000.

Mimo spadku liczby uczestniczących we mszy, nieznacznie wzrosła liczba osób przyjmujących komunię świętą. Jezusa Eucharystycznego do swojego serca przyjęło o 11 osób więcej niż w poprzednim roku, czyli 1695 osób. To prawie 60% wszystkich w kościele.

Wykres1

Na prowadzenie, pod względem liczby osób uczestniczących, wraca msza święta na godz. 12.30. Jednakże patrząc na liczbę przyjmujących komunię świętą, to na prowadzenie wybija się zeszłoroczna „jedynka”, czyli godz. 9.30.

Więcej wiernych jest też na dwóch mszach, odprawiany w sobotę we wspólnotach neokatechumenalnych (na wykresie zaznaczone jako jedna msza – Neo)

Wykres2
Wykres3
Tabela1
Wykres4
[fancy_link link=”/2013/10/mniej-ludzi-w-kosciele-ale-wiecej-do-komunii/”]Statystyki z 2013 roku [/fancy_link] [fancy_link link=”/?p=11952″]Statystyki z 2012 roku (w sprawozdaniu)[/fancy_link] [fancy_link link=”/?p=7132″]Statystyki z 2011 roku[/fancy_link] [fancy_link link=”/?p=3646″]Statystyki z 2010 roku[/fancy_link]