Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Jubileuszowy ornat

Ornat Świętej Rodziny Piła Biały Na Uroczystośc

Jubileuszowy ornat

Na jubileuszowy rok 100-lecia naszego kościoła mamy już nowy ornat. Wczoraj został przywieziony z pracowni krawieckiej w Rumi.

Nie jest to zwykły ornat. Haft po środku, czyli wizerunek Świętej Rodziny wpisany w krzyż pochodzi ze starego, mocno zniszczonego ornatu przedsoborowego (tak zwanych skrzypiec). W dobrym stanie po starym ornacie zachowały się tylko dwa hafty: z przodu i z tyłu.

— Ma to też wymowną symbolikę: oto my (nowe płótno ornatu) nawiązujemy do 100-letniej historii naszego kościoła (stare hafty), pamiętając w modlitwie (ornat – szata ubierana do odprawiana Eucharystii) o wszystkich byłych parafianach, księżach którzy tu pracowali i budowniczych naszego kościoła — wyjaśnia ks. Janusz Zdolski.

Nowy ornat poświęcimy podczas rozpoczęcia obchodów 100-lecia kościoła czyli 6 grudnia 2014 roku. Tego dnia o godz. 18. w naszym kościele odbędzie się msza święta trydencka. Jubileuszowy ornat po raz pierwszy użyty będzie w odpustowej Eucharystii w uroczystość Świętej Rodziny, 28 grudnia 2014 r.

Jubileuszowy ornat 100-lecia kościoła Świętej Rodziny (1)
IMG_5696
Jubileuszowy ornat 100-lecia kościoła Świętej Rodziny (3)

 1. Michał S.
  Michał S.25 stycznia 2016

  A czy są może zdjęcia ornatu z którego zostały wzięte te preteksty? Pewnie musiał być piękny…

 2. Janko pilanin
  Janko pilanin8 listopada 2014

  Przepiekny! Nie jest super-bogaty tylko skromny i dostojny!
  juz sie nie moge doczekac jubileuszu! mam nadzieje ze bedzie on odpowiednio naglosniony

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»