Jubileuszowy ornat

Na jubileuszowy rok 100-lecia naszego kościoła mamy już nowy ornat. Wczoraj został przywieziony z pracowni krawieckiej w Rumi.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Nie jest to zwykły ornat. Haft po środku, czyli wizerunek Świętej Rodziny wpisany w krzyż pochodzi ze starego, mocno zniszczonego ornatu przedsoborowego (tak zwanych skrzypiec). W dobrym stanie po starym ornacie zachowały się tylko dwa hafty: z przodu i z tyłu.

— Ma to też wymowną symbolikę: oto my (nowe płótno ornatu) nawiązujemy do 100-letniej historii naszego kościoła (stare hafty), pamiętając w modlitwie (ornat – szata ubierana do odprawiana Eucharystii) o wszystkich byłych parafianach, księżach którzy tu pracowali i budowniczych naszego kościoła — wyjaśnia ks. Janusz Zdolski.

Nowy ornat poświęcimy podczas rozpoczęcia obchodów 100-lecia kościoła czyli 6 grudnia 2014 roku. Tego dnia o godz. 18. w naszym kościele odbędzie się msza święta trydencka. Jubileuszowy ornat po raz pierwszy użyty będzie w odpustowej Eucharystii w uroczystość Świętej Rodziny, 28 grudnia 2014 r.

Jubileuszowy ornat 100-lecia kościoła Świętej Rodziny (1)
IMG_5696
Jubileuszowy ornat 100-lecia kościoła Świętej Rodziny (3)