9 listopada 2014

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
DOMINICA XXXII PER ANNUM

VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym w Syrii

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dziękujemy klerykom z WSD z Lądu za animację liturgiczną oraz ks. Józefowi Dubińcowi za wygłoszone homilie. Pamiętajmy o wszystkich klerykach w codziennej modlitwie. Drogim parafianom dziękujemy za materialne wsparcie naszych powołanych do życia zakonnego.

 2. Dziś apel maryjny o godz. 21.00 prowadzi diakonia muzyczna. Zapraszamy!

 3. W poniedziałek, 10 listopada różaniec z wypominkami połączony z krucjatą modlitewną za Ojczyznę o godz. 17.30.

 4. We wtorek, 11 listopada obchodzimy 96. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. W ramach obchodów zapraszamy na:

  10 listopada o godz. 17.00 w BWAiUP (ul. Okrzei) odbędzie się III Koncert Niepodległościowy Muzyki Polskiej w wykonaniu Grupy „Maestro” z Bydgoszczy;

  11 listopada o godz. 14.00 msza św. w intencji Ojczyzny. Później nastąpi uroczysty przemarsz spod naszego kościoła na pl. Zwycięstwa, gdzie pod pomnikiem Tysiąclecia Polski uczestnicy obchodów oddadzą hołd tym, którzy walczyli w obronie niepodległości.

  Więcej informacji na temat obchodów Święta Niepodległości w Pile TUTAJ»

 5. Jeżeli ktoś chciałby pogłębić wiedzę na temat duchowych obciążeń pokoleniowych, o których mówił ks. Dominik Chmielewski podczas zeszłorocznych rekolekcji adwentowych to zapraszamy na kolejny wykład z cyklu „W kręgu refleksji nad rodziną i wychowaniem”. Odbędzie się w środę 12 listopada o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko. Prelegentem będzie ks. Artur Kucharski ze Szkół Salezjańskich w Pile.

 6. W piątek 14 listopada przypada 23. rocznica śmierci ks. Stanisława Olędzkiego. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

 7. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17.30. Wypominki można składać w kancelarii i za pośrednictwem naszej strony internetowej». Przyjmujemy również wypominki roczne.

 8. W sobotę 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii patronki chórów kościelnych. W tym dniu zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do wzięcia udziału w „Cecyliadzie” – konkursie młodych talentów wokalnych. Zapisy u s. Renaty. Karty zgłoszeń można wziąć w zakrystii oraz u swoich katechetów w szkole. Konkurs odbędzie się w sali św. Jana Bosko w domu parafialnym i rozpocznie się o godz. 10.00. Zapraszamy parafian do wzięcia udziału w konkursie.

 9. Zapraszamy osoby śpiewające i grające na różnych instrumentach do zespołu „Emaus”. Próby w piątki o godz. 18.00 w sali 25.

 10. Z okazji 100-lecia naszego kościoła oraz 200-lecia urodzin św. Jana Bosko organizujemy atrakcyjną pielgrzymkę do Włoch pod koniec maja 2015 r. Szczegółowe informacje na plakatach, a zapisy w kancelarii parafialnej lub przez stronę internetową.

 11. Młodzież od III gimnazjum, studentów oraz rodziców chętnych do pomocy w tworzeniu pilskich struktur harcerskiej organizacji "Skauci Europy" zapraszamy na spotkanie informacyjne w piątek 14 listopada, które odbędzie się w salce przy kościele Miłosierdzia Bożego w Pile.

 12. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o powstaniu państwa islamskiego, które pogorszyło sytuację chrześcijan w Syrii, Iraku, Nigerii. Chrześcijanie są wypędzani, torturowani i mordowani gdy odmawiają wyrzeczenia się wiary w Chrystusa. Co 5 minut ginie za wiarę 1 chrześcijanin. Wspierajmy naszych braci i siostry we wierze poprzez modlitwę, zaangażowanie medialne, czy też wsparcie materialne. Ofiary pieniężne można składać do puszki misyjnej umieszczonej na ścianie przy nowym konfesjonale. Wsparcia można również dokonać wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405 (koszt 2,00 zł + VAT 2,46 zł).

 13. 29 listopada Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia z okazji 23. rocznicy powstania Radia Maryja. Zapisy w biurze we wtorki, czwartki, piątki i niedziele.

 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Agnieszka MARCINIAK, lat 44 z ul. Boh. Stalingradu; + Lucyna KRUTEL, lat 73 z al. Piastów; + Ryszard MILIŃSKI, lat 68 z pl. Konstytucji 3 Maja; + Rita GRABOWSKA, lat 78 z ul. Sikorskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

[/fancy_numbers]