30 listopada 2014 r.

Logo100latmale

I NIEDZIELA ADWENTU
DOMINICA I ADVENTUS

[fancy_numbers variation=”purple”]

 1. Dzisiejsza I NIEDZIELA ADWENTU rozpoczyna nowy rok liturgiczny, który w Polsce przeżywamy pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Wraz z nowym rokiem kościelnym rozpoczął się ogłoszony przez ojca świętego Franciszka Rok Życia Konsekrowanego. Potrwa on do 2 lutego 2016 r. W tym czasie pamiętajmy w modlitwie o zakonnikach, zakonnicach i o innych osobach konsekrowanych.

 2. Na okres Adwentu przewodniczką jest dla nas Niepokalana, którą symbolizuje świeca i msza święta roratnia. RORATY w naszym kościele odprawiane będą od jutra dla dzieci, młodzieży i ogółu wiernych codziennie o godz. 6.50. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą świec, czy też adwentowych lampionów.

 3. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy o 15.00 i apel maryjny o godz. 21.00 prowadzony przez wspólnotę neokatechumenalną.

 4. Już w najbliższą sobotę przypada 99. rocznica poświęcenia naszego kościoła. Tego dnia rozpoczniemy uroczysty rok obchodów jubileuszu 100-lecia kościoła Świętej Rodziny w Pile. Podczas tego roku przewidzieliśmy wiele wydarzeń liturgicznych, duchowych, rocznicowych i kulturalnych. Akcentem rozpoczynającym obchody tego dnia, czyli w sobotę, 6 grudnia będzie wieczorna msza święta trydencka, czyli tzw. „przedsoborowa”, tyłem do wiernych i po łacinie. Na tę Eucharystię będą przygotowane teksty liturgii w języku łacińskim i polskim. Uwaga! Msza ta nie partycypuje w niedzieli.

 5. Trwamy w nowennie do uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP, którą odprawiamy o godz. 17.30.

 6. Dziś zapraszamy na I Ekumeniczny przegląd kolęd i pastorałek, który odbędzie się w kościele ewangelickim św. Jana przy ul. Wincentego Pola. Podczas występów zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w Pile.

 7. We wtorek pamiętamy o naszych zmarłych. O godz. 17.30 różaniec, a następnie msza św. zbiorowa za zmarłych polecanych w wypominkach.

 8. W środę 3 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy na kolejny wykład z cyklu „Rodzinne spotkania – w kręgu refleksji nad rodziną i wychowaniem”. Temat: „Miejsca związane z życiem Świętej Rodziny w Ziemi Świętej” przedstawi ks. Janusz Zdolski.

 9. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE:

  PIERWSZY CZWARTEK – o godz. 17.30 nabożeństwo i spowiedź dla ministrantów i ich rodzin, a następnie wieczorna Eucharystia dla nich i członków Straży Honorowej NSPJ.

  PIERWSZY PIĄTEKod godz. 8.00 odwiedziny chorych. Dla dzieci i młodzieży spowiedź o 16.15 i msza św. o godz. 16.30.

  PIERWSZA SOBOTA po mszy św. o godz. 8.00 uczcimy Niepokalane Serce NMP.

 10. Z okazji 100-lecia naszego kościoła oraz 200-lecia urodzin św. Jana Bosko organizujemy atrakcyjną pielgrzymkę do Włoch pod koniec maja 2015 r. Szczegółowe informacje na plakatach, a zapisy w kancelarii parafialnej lub przez stronę internetową.

 11. W związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą śmierci bł. Karoliny Kózkówny, patronki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, zapraszamy młodzież i dorosłych do obejrzenia filmu pt. „Karolina, ta która żyła naprawdę”. Jest to okazja do głębszego poznania życiorysu tej 16-letniej męczennicy. Film jest wyświetlany w kinach od 21 listopada. Szczegóły na stronie internetowej www.karolina-film.pl, plakatach i ulotkach.

 12. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. o św. Teresie z Avila, która przewodniczyć nam będzie w Adwencie. W tym roku obchodzimy 500. rocznicę jej urodzin. Jest pierwszą kobietą, która otrzymała tytuł „doktora Kościoła” – ma wiele do powiedzenia współczesnemu światu, Kościołowi i człowiekowi.

 13. Caritas diecezjalna organizuje zimowisko dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Narty z Caritasem” w terminie 22-28 lutego 2015 r. w Białym Dunajcu. Szczegóły na plakatach.

 14. Przed kościołem, w kancelarii i biurze „Radia Maryja” są rozprowadzane opłatki wigilijne i „Bożonarodzeniowe świece CARITAS”, jako „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Zdzisław ADAMCZYK, lat 72 z ul. O. M. Kolbe; + Danuta ŚWIETLICKA, lat 83 z ul. Boh. Stalingradu; + Eugeniusz ORTMANN, lat 60 z Kotunia – pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

[/fancy_numbers]