23 listopada 2014 r.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA,
KRÓLA WSZECHŚWIATA

SOLLEMNITAS DOMINI NOSTRI IESU CHRISTI UNIVERSORUM REGIS

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj obchodzimy UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. Po mszy św. o godz. 11.00 wystawimy Najświętszy Sakrament, odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. O godz. 21.00 apel maryjny prowadzi ADMA.
 2. Przed kościołem i w kancelarii są rozprowadzane opłatki wigilijne i świece bożonarodzeniowe Caritas.
 3. W poniedziałek 24 listopada wspominamy NMP Wspomożycielkę Wiernych. Po wieczornej mszy św. złożymy hołd naszej Niebieskiej Pani.
 4. We wtorek 25 listopada zgodnie z konstytucjami salezjańskimi wieczorna msza święta odbędzie się w intencji zmarłych rodziców salezjanów.
 5. Już tylko w tym tygodniu będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych. Od pierwszej niedzieli grudnia rozpoczynamy modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. Wypominki te można jeszcze składać w kancelarii.
 6. W sobotę 29 listopada zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież do wzięcia udziału w „CECYLIADZIE” – konkursie młodych talentów wokalnych. Zapisy u s. Renaty. Karty zgłoszeń można wziąć w zakrystii oraz u swoich katechetów w szkole. Konkurs odbędzie się w sali św. Jana Bosko od godz. 14.00. Zapraszamy parafian do wzięcia udziału w konkursie.
 7. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia w dniu 29 listopada na 23. rocznicę powstania. Zapisy i bliższe informacje w Biurze Radia Maryja.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się adwent, a zarazem nowy rok liturgiczny. O godz. 12.30 msza święta imieninowa ks. Andrzeja Finca, a po mszy o godz. 15.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 9. W sobotę 6 grudnia przypada 99. rocznica poświęcenia naszego kościoła. Tego dnia rozpoczniemy uroczyste obchody jubileuszu 100-lecia kościoła Świętej Rodziny w Pile. Akcentem rozpoczynającym obchody będzie wieczorna msza święta trydencka, czyli tzw. „przedsoborowa”, tyłem do wiernych i po łacinie.
 10. Zapraszamy na I Ekumeniczny Przegląd Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się 30 listopada o godz. 17.00 w kościele ewangelickim św. Jana przy ul. Wincentego Pola. Podczas występów zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz budowy hospicjum stacjonarnego w Pile.
 11. Z okazji 100-lecia naszego kościoła oraz 200-lecia urodzin św. Jana Bosko organizujemy atrakcyjną pielgrzymkę do Włoch pod koniec maja 2015 r. Szczegółowe informacje na plakatach, a zapisy w kancelarii parafialnej lub przez stronę internetową.
 12. W tygodniku „Gość Niedzielny” min. kalendarz na 2015 rok.
 13. Caritas diecezjalna organizuje zimowisko dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „Narty z Caritasem” w terminie 22-28 lutego 2015 r. w Białym Dunajcu. Szczegóły na plakatach.
 14. W dniach 5-6 grudnia I LO w Pile organizuje wycieczkę do Berlina na jarmarki bożonarodzeniowe. Koszt 300 zł. Wszyscy chętni parafianie mogą się zgłaszać do 27 listopada u siostry Renaty Polak.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Krystyna DYKO, lat 86 z ul. Śródmiejskiej; + Przemysław BARAN, lat 36 z Kotunia; + Mieczysław DĄBROWSKI, lat 55 z ul. Buczka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
[/fancy_numbers]