Weź odpowiedzialność za swoje życie duchowe. Przyjdź na seminaria

Przyjście na Seminaria oznacza wzięcie odpowiedzialności za swoje życie duchowe, a co za tym idzie za każdy inny aspekt. Na seminaria przyjść może właściwie każdy, kto skończył 17 lat.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a tych zastanawiających się przynajmniej na pierwsze spotkanie – w święto Matki Bożej Różańcowej, 7 października do naszego kościoła na mszę o godz. 18 00.

Wszystkie spotkania prowadzone są w domowej atmosferze rodzinnej radości, w gronie przyjaznych ludzi i pod opieką księdza. Każde z tych spotkań prowadzi do odkrycia czegoś nowego i te spotkania stają się czasem odnowienia, czasem naprawienia, przemiany i wniesienia radości w życie.

Kolejne spotkania będą odbywały się w każdy wtorek i wierzę, że Pan Bóg pomaga tak urządzić życie, by w tym czasie uczestniczyć w seminariach bez przeszkód.

Zdjęcie powyżej: zakończenie seminariów Odrodzenia Życia Chrześcijańskiego w 2012 roku.

Dzięki seminariom, można odpowiedzieć sobie na pytanie czym jest Biblia w życiu chrześcijanina, jak ją czytać, co oznaczają poszczególne skróty i dlaczego zarówno Nowy, jak i Stary Testament jest dla nas ważny. Św. Jan Paweł II mówił do młodych by wymagali od siebie nawet, gdy inni nie będą od nich wymagać. To dobry argument dla każdego, aby zadbać o wymaganie od siebie w życiu duchowym.

Zwykle jest też niestety tak, że naszą formację duchową kończymy na szkole średniej, może jakimś duszpasterstwie akademickim, a potem jako wykształceni… nawet nie zawsze wiemy, dlaczego wierzymy. Tymczasem w życiu każdego chrześcijanina-katolika pojawiają się pytania o istotę wiary, o Pismo Święte w życiu, o wartość i jakość modlitwy.

Na to zapotrzebowanie edukacji dorosłych Odnowa w Duchu Świętym odpowiada Seminariami Odrodzenia Życia Chrześcijańskiego. To niezwykły sposób edukacji, twórczy, rozwijający, komplementarny i bardzo rodzinny. W trakcie seminariów można poznać różne formy modlitwy, w tym tę najpiękniejszą – modlitwę uwielbienia.

Nierzadko dzięki seminariom uczestnicy po raz pierwszy doświadczają mocy i łaski spowiedzi św. generalnej, która jest „wpisana” w program. Poznają, że Jezus przychodzi do nas ze swoimi darami, pomaga nam się modlić w mocy Ducha św. a potem chce nas odnawiać, oczyszczać i uzdrawiać tak duchowo, jak psychicznie i fizycznie.

W trakcie seminariów jest możliwości modlitwy wstawienniczej. Dostrzegana jest wielką moc jaką dał nam Bóg byśmy sobie nawzajem pomagali właśnie modlitwą. W końcu poznawane są charyzmaty i dary Duch św. daje nam do wzajemnej posługi. Ostatecznie na zakończenie seminariów uczestnicy oddają się Jezusowi, wyznając że jest Panem życia.

Seminaria Odrodzenia Życia Chrześcijańskiego Piła Święta Rodzina