Orędownicy Miłosierdzia Bożego w komplecie

Obok ołtarza Bożego Miłosierdzia zawisł obraz bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. s. Faustyny Kowalskiej. W minioną niedzielę, w godzinie miłosierdzia, wizerunek został uroczyście poświęcony.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

W ołtarzu „Jezu, ufam Tobie” znajdują się relikwie trzech wielkich apostołów Miłosierdzia Bożego: św. s. Faustyny Kowalskiej, św. Jana Pawła II i bł. ks. Michała Sopoćki. Wizerunki tych dwóch pierwszych były już wkomponowane w ołtarz. Brakowało tylko bł. ks. Michała. Od zeszłej niedzieli dołączył on do reszty i ze ściany spogląda na obraz Jezusa Miłosiernego.

— Obraz spowiednika św. s. Faustyny namalował pan Andrzej Masianis. Dziękujemy także wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego obrazu i zadbali m.in. o transport czy ramy — składa podziękowania ks. proboszcz Zbigniew Hul.

Podczas poświęcenia obrazu proboszcz mówił, że bł. ks. Sopoćko jest patronem wszystkich nas.

— W czym możemy naśladować tego błogosławionego? W zawierzeniu Chrystusowi bez reszty – w doli i niedoli. Ksiądz Sopoćko może być patronem nas wszystkich, zwłaszcza tych, którzy borykają się z przeciwnościami losu. Siostra Faustyna była bardzo wdzięczna ks. Sopoćce za to, co dla niej robił — mówił.

W niedzielę oprócz poświęcenia obrazu było jeszcze jedno wyjątkowe wydarzenie. W trakcie mszy o 15. ochrzczona została mała Faustyna Płachta, która pojawiła się na świecie dzięki wielkiemu orędownictwu św. Faustyny Kowalskiej. — Może zostanie naszą pilską, świętą Faustyną? — wyraził nadzieję proboszcz.

[button size=”large” link=”http://1drv.ms/1vFbTcF” target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button] Poświęcenie obrazu Sopoćki