ODEBRALIŚMY RELIKWIE!
Bł. ks. Popiełuszko naszym nowym parafianinem

W sobotę na mszy w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu w Warszawie uroczyście zostały przekazane naszej parafii relikwie patrona „Solidarności” bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”tahoma”]

Relikwie ex ossibus (z kości) zostały złożone na ręce ks. Janusza Zdolskiego przez kustosza relikwii i proboszcza żoliborskiej parafii, ks. Marcina Brzezińskiego.

— Cieszę się, że mogę przekazać do waszej wspólnoty parafialnej relikwie bł. ks. Jerzego — mówił na początku mszy świętej kustosz.

— Głęboko wierzę, że w tym roku 30. rocznicy narodzin dla nieba ks. Jerzego oraz w roku, w którym został wszczęty proces kanonizacyjny, ks. Popiełuszko będzie wypraszał obfite łaski. Bardzo was proszę, abyście przy jego relikwiach modlili się o to, aby rychło doszło do kanonizacji kapelana „Solidarności” — dodał ks. Brzeziński.

Homilię wygłosił ks. dr Jarosław Wąsowicz.

— Pilska „Solidarność” przez całe lata 80., jak i przez czasy współczesne spotykała się właśnie w kościele Świętej Rodziny. Teraz tutaj, w tym wyjątkowym sanktuarium chcemy wspomnieć przed Panem Bogiem tych wszystkich ludzi, którzy wywalczyli nam wolność! — głosił ks. Wąsowicz.

Porównał on także proboszczów z Piły i Trzcianki z czasów „karnawału Solidarności” do heroizmu bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

— To nie polityka gromadziła ludzi na mszach za Ojczyznę, ale właśnie ewangelizacja i Chrystusowe przesłanie, aby zło dobrem zwyciężać. Dziś dziękujemy Bogu, że w naszej parafii tak mocno zostały zakorzenione wartości z tamtych lat — mówił.

— Te relikwie to wielki, szczególny dar dla parafii! Chcemy, aby ks. Popiełuszko stał się dla nas prorokiem trudnych czasów, orędownikiem i wychowawcą młodzieży, takim jak był za życia.

Na koniec przypomniał on słowa ks. Jerzego wypowiedziane na rok przed jego męczeńską śmiercią, mówiące o tym, aby nie zapominać o chrześcijańskiej historii naszego narodu, ani nie podcinać korzeni ponad tysiącletniej historii.

— Moralność chrześcijańską zastępuje się tak zwaną moralnością socjalistyczną (dziś powiedzielibyśmy lewicową, liberalną – przyp. ks. J. Wąsowicz). Odsuwanie dzieci i młodzieży od prawdy chrześcijańskiej jest procesem wynaradawiania, odsuwania od polskości — cytował ks. Jarosław.

Oprócz naszej parafii relikwie otrzymała także trzcianecka parafia pw. św. Jana Chrzciciela, prowadzona przez saletynów.

W uroczystej Eucharystii uczestniczyły także poczty sztandarowe: NSZZ Solidarność Piła, Stowarzyszenia internowanych i represjonowanych z regionu pilskiego oraz NSZZ Solidarność przy węźle PKP Piła Główna.

Ponad czterdziestoosobowa pielgrzymka, oprócz nawiedzenia grobu i muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki, zobaczyła także postępy w budowie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie oraz pojechała na tamę we Włocławku – miejsce wrzucenia ciała ks. Jerzego do Wisły oraz modliła się pod krzyżem w Górsku, w miejscu porwania kapelana „Solidarności”.

[fancy_amp]

Wszystkich serdecznie zapraszamy do naszej świątyni na uroczyste wprowadzenie relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Odbędzie się ono w przyszłą niedzielę, 19 października o godz. 11.

[button size=”large” align=”center” target=”blank” variation=”yellow” link=”http://1drv.ms/1yqiwnY”]ZOBACZ ZDJĘCIA[/button]