Kremówkowa niedziela papieska

Trwa XIV Dzień Papieski. W naszej parafii upływa on pod znakiem, a właściwie pod smakiem papieskich kremówek.

[one_half][fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”tahoma”]

Po każdej mszy świętej w sali św. Jana Bosko w domu katechetycznym można posiedzieć, wypić kawę lub herbatę i oczywiście posmakować kremówki papieskiej.

— Kremówki są tak duże, że wystarczą za obiad — żartował ks. proboszcz Zbigniew Hul na ogłoszeniach duszpasterskich.

Do sali naprowadzają dźwięki „Arki Noego” i innych, papieskich przebojów. W środku obsługą zajęli się członkowie diakoni muzycznej.

Całość dochodu z kremówek przeznaczona jest na „Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Również młodzież ze szkół na terenie parafii zbiera ofiary do puszek na tę fundację.

[/one_half] [one_half_last]

[/one_half_last]

Zebrane pieniądze posłużą jako fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającej aktualnie 2500 młodych, zdolnych ludzi, pochodzących z niezamożnych rodzin, z wiosek i niewielkich miast. Jest to tak zwany żywy pomnik papieża św. Jana Pawła II.

Przeżywany 12 października Dzień Papieski odbywa się pod hasłem „Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie”. Uroczystość jest wydarzeniem szczególnym ze względu na przeżywaną w tym roku kanonizację Papieża Polaka. Towarzyszące wspólnemu dziękczynieniu przypomnienie pontyfikatu Jana Pawła II stanowi zachętę do podążania drogą świętości we współczesnym świecie.

[button size=”large” align=”center” target=”blank” variation=”yellow” link=”http://1drv.ms/1yp7TSu”]ZOBACZ ZDJĘCIA[/button]