Jest już księga intencji na przyszły rok

Jest już przygotowana księga intencji na 2015 rok. Zachęcamy do zamawiania mszy świętych.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Aby zamówić intencję mszalną należy się zgłosić do kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. Przy zamawianiu intencji zwyczajowo składa się dobrowolną ofiarę, nie ma ustalonego cennika. Każdy składa ofiarę taką, na jaką go stać! Twoja intencja mszalna będzie później dostępna tutaj».

— Eucharystia znaczy dziękczynienie – przez nią najpełniej wyrazisz swoją wdzięczność Bogu za otrzymane dobra. Ofiara Mszy świętej jest najcenniejszym prezentem urodzinowym i imieninowym. Pięknym zwyczajem jest zamawianie Mszy Świętej w potrzebnej intencji — zachęca ks. Janusz Zdolski.

Warto zatem, jeśli w 2015 roku ktoś będzie przeżywał ważną rocznicę albo jubileusz, już dziś zamówić mszę. Później wszystkie terminy mogą być zajęte.

Przypominamy także o możliwości zamówienia mszy świętych gregoriańskich czyli 30 mszy św. odprawianych w kolejnych dniach, ofiarowanych za zmarłą osobę. Zwyczaj ten został zapoczątkowany przez papieża Grzegorza Wielkiego (+604), który polecił w taki sposób modlić się za zmarłego mnicha benedyktyńskiego.

Ile to kosztuje? W naszym kościele nie obowiązują żadne stawki za sprawowanie sakramentów, nie wyznaczamy, ile kto ma zapłacić. Wierni proszący o odprawienie Eucharystii składają ofiarę, taką, na jaką ich stać. Nie jest to zapłata za modlitwę; msza św. jest za darmo – cenę zapłacił Chrystus. Składana ofiara jest podstawowym źródłem utrzymania salezjanów. To rodzaj odpowiedzialności za Kościół, a zapewne też wyraz troski i sposób dzielenia się tym, co się posiada. A zatem ofiara zależy od hojności ofiarodawcy, ale też i od możliwości. Msze gregoriańskie to de facto 30 mszy świętych odprawianych w kolejne dni. Ofiara składana przy okazji takiej mszy to zazwyczaj trzydziestokrotność ofiary jaką składamy za jedną mszę.