Gender to dewastacja rodziny

Niemalże pełna sala słuchała o tym, czym jest gender i czy należy się go bać. Na szczęście wykład przebiegł spokojnie, chociaż – jak wspominał prelegent – nie zawsze tak było na jego prelekcjach.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Poniedziałkowy wykład „Gender w pigułce” ks. prof. dra hab. Pawła Bortkiewicza zainaugurował cykl „Rodzinnych spotkań w kręgu refleksji nad rodziną i wychowaniem”. Moderatorem tego cyklu jest ks. dr Adam Popławski.

— Dzisiaj dużo mówimy o tym, że rodzina potrzebuje wsparcia i dobrego, pozytywnego spojrzenia na nią. My chcemy to uczynić w duchu społecznej nauki Kościoła i przedstawić paletę zagadnień, które są ważne — mówił na wstępie ks. Popławski.

Przypomniał także, że dialog na temat gender jest trudny, bo często jest to monolog tych, którzy są jego zwolennikami.

— Niektóry uważają, że ten temat jest poruszany w niewłaściwych gremiach. To jest właściwe miejsce! Z całej burzy medialnej, każdy zdążył się osłuchać terminem gender, ale co to dokładnie jest to mało kto wie. My – jako wyznawcy takiego przesłania, że warto szukać prawdy – chcemy podjąć ten temat — dodał moderator.

Ks. prof. Bortkiewicz na początku przypomniał, że gender to nie tylko obsesja Kościoła w Polsce.

— W ostatnich latach ideologia gender w sposób bardzo dewastacyjny i ofensywny chce wtargnąć w nasze życie społeczne. Przeciwko temu protestują Kościoły i zwykli ludzie w Niemczech, Francji, Czechach, Włoszech — mówił prelegent.

Próbował również wyjaśnić samo nieprzetłumaczalne słowo »gender« oraz nakreślił tragiczną historię badań nad płcią społeczno-kulturową.

— Historia założycielska gender to tragiczne zdarzenia bliźniaków Reimer» (obaj popełnili samobójstwo). Genderyści tę historię całkowicie pomijają i próbują nam wmówić, że jest to neutralna nauka opisowa — opowiadał o historii ks. Bortkiewicz.

Mówił także o swoich problemach w związku z głoszonymi poglądami. Przywoływał kontrowersyjne przykłady z genderowego nauczania – jak ją określił – pornonauki. Dotknął również problemów, z jakimi musi się zmagać dzisiejsza rodzina, a są nimi m.in. związki partnerskie, homoseksualizm, aborcja, antykoncepcja, sterylizacja, reprodukcja in-vitro, seks-edukacja.

— To wszystko prowadzi do dewastacji rodziny i instytucji rodziny! My musimy zwalczać tę ideologię — mówił.

Warto przesłuchać całego wykładu:


[button size=”large” link=”http://1drv.ms/1whxNnU” target=”blank” align=”center” variation=”yellow”]Zobacz galerię zdjęć[/button]