5 października 2014 r.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
DOMINICA XXVII PER ANNUM

Św. s. Faustyny Kowalskiej

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj obchodzimy wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej. Po każdej Eucharystii ucałowanie relikwii. Na mszy św. o godz. 15.00 dokonamy poświęcenia obrazu bł. ks. Michała Sopoćki. Następnie zmiana tajemnic Żywego Różańca. O godz. 21.00 apel maryjny przy figurze św. Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa. Apel będzie prowadzony przez Odnowę w Duchu Świętym.

 2. Przez cały październik zapraszamy na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE dla dorosłych w dni powszednie o godz. 17.30; dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Różaniec po mszy św. o godz. 8.00 będą prowadziły poszczególne róże Żywego Różańca.

  Każdego dnia podczas różańca dla dzieci i dorosłych, będzie przekazywana na jeden dzień dla chętnej rodziny ikona Salus Populi Romani (Ocalenie Ludu Rzymskiego). Jest ona symbolem Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 r. Do modlitwy za młodych ludzi można zaprosić sąsiadów, znajomych i dalszych członków rodziny. Zachęcamy do zapisywania się na peregrynację w kancelarii, zakrystii czy internetowo, wysyłając e-maila do parafii. Więcej informacji»

 3. W poniedziałek Caritas parafialna będzie wydawała artykuły żywnościowe w godz. od 9.00 do 15.00

 4. We wtorek, 7 października, obchodzimy wspomnienie NMP Różańcowej. Zapraszamy w tym szczególnym dniu do odmawiania różańca świętego i udziału w Eucharystiach.

 5. Także we wtorek mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy Seminaria Odrodzenia Życia Chrześcijańskiego prowadzone przez Wspólnotę Charyzmatyczną „Nazaret”. Kolejne spotkania w każdy wtorek o godz. 18.00 w sali św. Jana Bosko.

 6. W środę stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych, połączona z różańcem o 17.30

 7. W każdą środę zapraszamy na spotkanie chóru naszej parafii o godz. 18.00, a dzieci na spotkanie grupy muzyczno-teatralnej o godz. 16.30. Spotkania prowadzi siostra Renata Polak w sali nr 22.

 8. Zachęcamy do włączenia się do zespołu muzycznego EMAUS. Spotkania w piątki o godz. 18.00 w sali 25.

 9. W sobotę z naszej parafii wyrusza jednodniowa pielgrzymka do Warszawy po odbiór relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Jest jeszcze kilka, ostatnich, wolnych miejsc. Zapisy u ks. Janusza Zdolskiego w kancelarii parafialnej oraz za pośrednictwem naszej strony internetowej.

 10. Świetlica dla dzieci będzie w tym tygodniu zamknięta ze względu na remont pomieszczeń.

 11. W Tygodniku „Gość Niedzielny” min. dodatek na płycie – trzecia część „Dzienniczka” św. Faustyny Kowalskiej.

 12. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XIV Dzień Papieski pod hasłem „Świętymi bądźcie”.

  Po każdej mszy św. zapraszamy do domu parafialnego na spotkanie przy herbacie, kawie i oczywiście papieskich kremówkach.

  Przed kościołem będą zbierane ofiary na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia, za które już dziś serdecznie dziękujemy.

  O godz. 21.00 odbędzie na apel maryjny ku czci św. Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa.

  W tym dniu koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.50 i mszą św. o godz. 15.00 rozpoczniemy „JERYCHO RÓŻAŃCOWE”. Wszystkich zapraszamy do włączenia się w tę nieustanną, siedmiodniową modlitwę. Będziemy nią ogarniać każdego z nas, dzieci i młodzież, nasze rodziny, sąsiadów, sprawy, którymi żyjemy, parafię. Polecimy Bogu trudne sprawy naszego miasta, Ojczyzny i świata.

 13. Zapraszamy na koncert charytatywny na rzecz budowy pierwszego stacjonarnego hospicjum w Pile – „Cyganie klezmerzy, muzykanci. Muzyka drogi”. Odbędzie się on 20 października o godz. 19.00 w Regionalnym Centrum Kultury w Pile (pl. Staszica 1). Szczegóły na plakatach.

 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Eleonora KUKLIŃSKA, lat 86 z ul. Świętojańskiej; + Wojciech KIERUJ, lat 55 z ul. O. M. Kolbe; + Anna GAWEŁ, lat 85 z ul. Buczka; + Marcin GWIZUN, lat 84, ojciec jednej z pracownic naszej parafii; + Ryszard ŻEJGAŁO, lat 60 z ul. Wiatracznej; + Ryszard GLEŃ, lat 55 z ul. O. M. Kolbe. Wieczny odpoczynek

[/fancy_numbers]