12 października 2014 r.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
DOMINICA XXVIII PER ANNUM

XIV Dzień Papieski pod hasłem ”Świętymi bądźcie”

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj przeżywamy XIV Dzień Papieski pod hasłem „Świętymi bądźcie”.

  [fancy_amp] Po każdej mszy św. zapraszamy do domu parafialnego do sali św. Jana Bosko na spotkanie przy herbacie, kawie i oczywiście papieskich kremówkach.

  [fancy_amp] Przed kościołem są zbierane ofiary na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia, za które serdecznie dziękujemy.

  [fancy_amp] O godz. 21.00 zapraszamy na apel maryjny przy figurze św. Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa. Apel prowadzi wspólnota Żywego Różańca.

 2. Dzisiaj koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.50 i mszą św. o godz. 15.00 rozpoczniemy „JERYCHO RÓŻAŃCOWE”.

  [fancy_amp] Wszystkich zapraszamy do włączenia się w tę nieustanną, siedmiodniową modlitwę. Będziemy nią ogarniać każdego z nas, dzieci i młodzież, nasze rodziny, sąsiadów, sprawy, którymi żyjemy, parafię. Polecimy Bogu trudne sprawy naszego miasta, Ojczyzny i świata.

  [fancy_amp] Prosimy też o składanie w kaplicy na kartkach próśb, które będziemy przedstawiać Bogu przez cały okres Jerycha.

  [fancy_amp] Przychodźmy do naszej świątyni w różnych porach dnia i nocy. Modlitwy w poszczególnych godzinach będą prowadziły wyznaczone osoby. Jeżeli w kaplicy adoracji zabraknie miejsca módlmy się w innych miejscach świątyni.

  [fancy_amp] Biorąc udział w godzinnej modlitwie Jerycha możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

  [fancy_amp] „JERYCHO RÓŻAŃCOWE” zakończymy w przyszłą niedzielę koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 14.50 i mszą św. o godz. 15.00.

 3. Przez cały październik NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE dla dorosłych codziennie o godz. 17.30; dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Każdego dnia podczas różańca dla dzieci i dorosłych, jest przekazywana na jeden dzień dla chętnej rodziny ikona Salus Populi Romani (Ocalenie Ludu Rzymskiego).

 4. W poniedziałek Caritas parafialna będzie wydawała artykuły żywnościowe w godz. 9.00 – 15.00.

 5. We wtorek obchodzimy „DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ” – pamiętamy w modlitwach o naszych wychowawcach, nauczycielach, katechetach i pracownikach administracji szkół.

 6. We wtorek na godz. 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz ich rodziców. W tym dniu dzieci przynoszą książeczki do nabożeństwa.

 7. Spotkanie formacyjne Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników odbędzie się we wtorek o godz. 18.00 w kaplicy zakonnej.

 8. Rozpoczęliśmy Seminaria Odrodzenia Życia Chrześcijańskiego prowadzone przez Wspólnotę Charyzmatyczną „Nazaret”. Kolejne spotkania w każdy wtorek o godz. 18.00 w sali św. Jana Bosko.

 9. W środę stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych połączona z różańcem o godz. 17.30.

 10. Rozpoczęliśmy drugi cykl Kościelnych Dziejów Piły, poświęcony ciekawym sylwetkom i historiom związanym z religijnym życiem naszego miasta. Zapraszamy na kolejny wykład o eks-ks. Janie Czerskiem (schizmatyku i założycielu sekty religijnej). Prelekcja odbędzie się w środę 15 października o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko, a wygłosi ją Marek Fijałkowski z Muzeum Okręgowego w Pile. »Czytaj więcej na ten temat.

 11. W każdą środę zapraszamy na spotkanie chóru naszej parafii o godz. 18.00, a dzieci na spotkanie grupy muzyczno-teatralnej o godz. 16.30. Spotkania prowadzi siostra Renata Polak w sali nr 22.

 12. W czwartek mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nabożeństwo uzdrowienia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 13. Zachęcamy do włączenia się do zespołu muzycznego EMAUS. Spotkania w piątki o godz. 18.00 w sali 25.

 14. Informacje dla bierzmowanych są umieszczone na stronie parafialnej. Znajdziecie je w dziale dla bierzmowanych»

 15. W przyszłą niedzielę na mszy o godz. 11.00 uroczyście wprowadzimy do naszej parafii relikwie bł. księdza Jerzego Popiełuszki, kapelana Solidarności. Homilie w tym dniu będzie głosił ks. dr Jarosław Wąsowicz.

 16. Zapraszamy na koncert charytatywny na rzecz budowy pierwszego stacjonarnego hospicjum w Pile – „Cyganie Klezmerzy, Muzykanci. Muzyka Drogi”. Odbędzie się 20 października o godz. 19.00 w Regionalnym Centrum Kultury w Pile. Szczegóły na plakatach.

 17. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Jacek CHUDZIAK, lat 51 z al. Piastów; + Leszek RYDZEK, lat 62 z ul. Nowowiejskiego; + Jadwiga HUSZCZO, lat 89 z ul. 1 Maja; + Ryszard ŁAKOMY, lat 64 z Puław, ul. Sadowa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

[/fancy_numbers]