Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Oficjalnie: mamy relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Ks. Jarosław Wąsowicz List Relikwie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki W Pile

Oficjalnie: mamy relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Dziś (25 września) przyszedł do parafii list z pozytywną odpowiedzią na prośbę o przyznanie naszej parafii relikwii błogosławionego męczennika okresu PRL ks. Jerzego Popiełuszki.

— Ten wielki męczennik za wiarę, już od lat 80. ubiegłego wieku cieszył się w naszej parafii wyjątkową estymą, a po jego śmierci w naszym kościele wielokrotnie upamiętniano jego ofiarę oraz modlono się o wyniesienie ks. Jerzego na ołtarze — czytamy w liście ks. proboszcza Zbigniewa Hula z prośbą o przyznanie relikwii.

— Nasz kościół pełnił w trudnych latach stanu wojennego i po jego zakończeniu oazę wolności i ochrony dla tych, którzy walczyli wówczas za naszą wolność. Odbywały się w nim regularnie msze święte odprawiane w intencji Ojczyzny, Tygodnie Kultury Chrześcijańskiej i Dni Społeczne, które gromadziły tysiące wiernych wsłuchanych w głos tych, którym oficjalnie odbierano prawo wypowiedzi — motywował prośbę ks. Hul.

O przyznanie relikwii dla naszej parafii starał się ks. Janusz Zdolski oraz historyk i duszpasterz kibiców, ks. Jarosław Wąsowicz (na zdjęciu powyżej).

Oficjalne przekazanie relikwii nastąpi 11 października podczas mszy świętej w sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki (kościół św. Stanisława Kostki) w Warszawie. Aby uczestniczyć w tej uroczystej Eucharystii jedziemy pielgrzymką do stolicy. Są jeszcze wolne miejsca. »Zapisy«.

Kustosz relikwii w liście prosi naszych parafian o modlitwę w intencji kanonizacji patrona „Solidarności”.

Scan30003

  1. Tadeusz Krupa
    Tadeusz Krupa12 października 2014

    Myślę , że tak jak dla mnie tak i dla wszystkich innych , sama obecność przy odbiorze relikwii błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszko była wyjątkowym wydarzeniem , które pozostanie w pamięci do końca życia. Jednocześnie jestem dumny z tego , że uczestniczyłem w odbiorze i przywiezieniu do Piły ( chyba mogę tak powiedzieć ) cząstki największego Kapelana polskiej Solidarności…

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»