Oficjalnie: mamy relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Dziś (25 września) przyszedł do parafii list z pozytywną odpowiedzią na prośbę o przyznanie naszej parafii relikwii błogosławionego męczennika okresu PRL ks. Jerzego Popiełuszki.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

— Ten wielki męczennik za wiarę, już od lat 80. ubiegłego wieku cieszył się w naszej parafii wyjątkową estymą, a po jego śmierci w naszym kościele wielokrotnie upamiętniano jego ofiarę oraz modlono się o wyniesienie ks. Jerzego na ołtarze — czytamy w liście ks. proboszcza Zbigniewa Hula z prośbą o przyznanie relikwii.

— Nasz kościół pełnił w trudnych latach stanu wojennego i po jego zakończeniu oazę wolności i ochrony dla tych, którzy walczyli wówczas za naszą wolność. Odbywały się w nim regularnie msze święte odprawiane w intencji Ojczyzny, Tygodnie Kultury Chrześcijańskiej i Dni Społeczne, które gromadziły tysiące wiernych wsłuchanych w głos tych, którym oficjalnie odbierano prawo wypowiedzi — motywował prośbę ks. Hul.

O przyznanie relikwii dla naszej parafii starał się ks. Janusz Zdolski oraz historyk i duszpasterz kibiców, ks. Jarosław Wąsowicz (na zdjęciu powyżej).

Oficjalne przekazanie relikwii nastąpi 11 października podczas mszy świętej w sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki (kościół św. Stanisława Kostki) w Warszawie. Aby uczestniczyć w tej uroczystej Eucharystii jedziemy pielgrzymką do stolicy. Są jeszcze wolne miejsca. »Zapisy«.

Kustosz relikwii w liście prosi naszych parafian o modlitwę w intencji kanonizacji patrona „Solidarności”.

Scan30003