Oficjalna strona internetowa salezjańskiej parafii rzymskokatolickiej pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile

Ks. Wąsowicz wyróżniony statuetką od NSZZ Solidarność

NSZZ Solidarność Piła Ks. Jarosław Wąsowicz Nagroda

Ks. Wąsowicz wyróżniony statuetką od NSZZ Solidarność

Statuetką i dyplomem „Przyjaciel Solidarności” został uhonorowany ks. Jarosław Wąsowicz, duszpasterz kibiców i historyk z Archiwum Salezjańskiego Inspektorii Pilskiej.

Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się w piątek, 26 września w zajeździe Tarcza podczas zjazdu pilskiego okręgu NSZZ „Solidarność”. Statuetka to wyraz wdzięczności za współpracę ze związkiem.

— Ks. Jarosław Wąsowicz jest przyjacielem Solidarności, człowiekiem poszukującym prawdy, nie tylko kaznodzieją, ale też nauczycielem patriotyzmu – za co go osobiście szanuję. Potrafi zaszczepić miłość do Ojczyzny w młodych ludziach, których wokół niego jest coraz więcej. Za to mu serdecznie dziękujemy i cieszymy się, że jest blisko „Solidarności”. Zawsze możemy na niego liczyć — mówił Adam Dopierała, wiceprzewodniczący Oddziału ZR Piła.

Ksiądz Wąsowicz przyznaje, że takie wyróżnienie wiele dla niego znaczy.

— Solidarność w moim życiu jest od zawsze – praktycznie od dziecka. Pochodzę z Gdańska, wychowywałem się obok bloku Lecha Wałęsy. Wszystkie swoje stopnie naukowe: prace licencjackie, magisterskie i doktorat poświęciłem badaniom nad dziejami opozycji. Dziękuję „Solidarności” za współpracę. Piła nie jest łatwym regionem – przekonałem się o tym dziesięć lat temu jak tu trafiłem. Ale wspólnie z „Solidarnością” udało nam się wiele zrobić, a jeszcze wiele dobrych rzeczy przed nami. Bardzo się cieszę z tej nagrody — przyznaje laureat.

NSZZ Solidarność Piła ks. Jarosław Wąsowicz (1)
NSZZ Solidarność Piła ks. Jarosław Wąsowicz (2)

  1. Dorota Juszczyńska
    Dorota Juszczyńska27 września 2014

    Księże Jarku Piła ci dziękuje!

W ostatnim czasie odeszli do wieczności:

Więcej pogrzebów z naszej parafii znajdziesz na specjalnym kanale na Twitterze: @Pogrzeby»