21 września 2014 r.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
DOMINICA XXV PER ANNUM

[fancy_numbers variation=”green”]

 1. Dziś obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w modlitwie o dziennikarzach. Zapraszamy na apel maryjny o godz. 21.00.
 2. W tym tygodniu pamiętajmy o świętych naszego Kościoła: we wtorek wspomnienie św. O. Pio; w czwartek bł. Władysława z Gielniowa, w sobotę św. Wincentego a Paulo.
 3. W poniedziałek Caritas będzie wydawała artykuły żywnościowe od godz. 9.00 do 15.00.
 4. We wtorek – 23 września – mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz dla ich rodziców. W tym dniu poświęcimy różańce.
 5. W środę wspominamy NMP Wspomożycielkę Wiernych. O godz. 17.30 nabożeństwo i po wieczornej mszy św. złożymy hołd naszej Niebieskiej Pani. Zapraszamy!
 6. Również w środę zapraszamy dzieci na spotkanie grupy muzyczno-teatralnej o godz. 16.30. Spotkania prowadzi siostra Renata Polak w sali nr 22. Tego samego dnia także spotkanie chóru parafialnego o godz. 18.00 w sali nr 25.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 zachęcamy do włączenia się w międzynarodową akcję odmawiania koronki do Miłosierdzia Bożego na skrzyżowaniach ulic w intencji pokoju na świecie.
 8. Parafialna świetlica dla dzieci czynna jest każdego dnia od godz. 15.30 do 18.45, a oratorium dla młodzieży od 19.15 do 21.00. Zapraszamy!
 9. Z radością informujemy, że nasza parafia otrzyma relikwie bł. księdza Jerzego Popiełuszki, kapelana Solidarności, dlatego chcemy udać się z pielgrzymką do Warszawy po odbiór relikwii. Odbędzie się ona 11 października. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafii oraz za pośrednictwem naszej strony KLIKNIJ TUTAJ».
 10. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w sobotę 27 września. Koszt 85 zł. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca. Zapisy u ks. Janusza w kancelarii parafialnej.
 11. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. „Co musi zrobić islam, żeby przestał być tak złowrogi i krwawy?” Z poprzedniego wydania są jeszcze płyty z II części Dzienniczka św. Faustyny Kowalskiej oraz płyty z rekolekcji ojców Enrique i Antonello.
 12. Informujemy, że kiosk parafialny w tym roku jest czynny w piątki od 10.00 do 13.00 i niedziele od 7.00 do 16.00.
 13. W parafii św. Jana Bosko w dniach 26-28 września odbędą się warsztaty liturgiczno–muzyczne. Zapisy u s. Elżbiety Młynarczyk pod adresem: [email_link email=”wlmbosko@wp.pl”]wlmbosko@wp.pl[/email_link]
 14. W minionym tygodniu odeszły do wieczności: + Jadwiga CHWIROT, lat 96 z ul. Buczka, Urszula WYDRA, lat 77 z Al. Jana Pawła, + Melania RAKOCZY, lat 90 z ul. Buczka, + Monika TOMASZEWSKA, lat 90 z pl. Zwycięstwa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
[/fancy_numbers]