14 września 2014 r.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
DOMINICA XXIV PER ANNUM

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
Festum in Exaltatione Sanctæ Crucis

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na spotkania modlitewne przy krzyżach stojących na terenie naszej parafii, podczas których będziemy zawierzać Bogu krzyże naszej codzienności. Wybierzmy jedno ze spotkań: o godz. 20.30 przy krzyżu na al. Niepodległości, przy krzyżu u zbiegu ulic Ojca Kolbe i Wiatracznej albo przy krzyżu na placu kościelnym. Tego dnia nie będzie apelu maryjnego w kościele.

 2. Rozpoczynamy kolejny cykl Kościelnych Dziejów Piły, poświęcony ciekawym sylwetkom i historiom związanym z religijnym życiem naszego miasta. Pierwszy wykład poświęcony osobie wybitnego pilanina ks. Stanisława Staszica już we wtorek 16 września o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko. Wykład wygłosi Józef Olejniczak z Muzeum Stanisława Staszica w Pile.

 3. W środę 17 września przypada setna rocznica śmierci ks. Adalberta Lenza, budowniczego naszego kościoła. Pod chórem poświęcona jest jemu najstarsza tablica w świątyni. Zapraszamy na mszę świętą w jego intencji oraz wszystkich, dzięki którym powstał kościół Świętej Rodziny.

 4. W środę zapraszamy dzieci na spotkanie grupy muzyczno-teatralnej o godz. 16.30. Spotkania prowadzi siostra Renata Polak w sali nr 22. Także w środę spotkanie chóru parafialnego o godz. 18.00 w sali nr 25.

 5. Stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych  w środę o godz. 17.30.

 6. W najbliższy czwartek zapraszamy na nabożeństwo uzdrowienia, które rozpocznie się mszą św. o godz. 18.00.

 7. W czwartek obchodzimy święto św. Stanisława Kostki. Uroczystość odpustowa w parafii św. Stanisława Kostki o godz. 18.30.

 8. W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę (19-21 września) odbędzie się w Szczecinie ZJAZD RUCHÓW MŁODZIEŻOWYCH I RODZINY SALEZJAŃSKIEJ W RAMACH JUBILEUSZU 200-LECIA URODZIN ŚW. JANA BOSKO. Zapraszamy młodzież, przedstawicieli wspólnot naszej parafii na to wyjątkowe spotkanie. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej. Szczegółowe informacje u ks. Piotra Pączkowskiego.

 9. W przyszłą niedzielę przeżywamy UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ SKRZATUSKIEJ:

  W ramach tej uroczystości w najbliższą sobotę odbędzie się spotkanie młodych w Skrzatuszu. Wyjazd autokarowy dla młodzieży o godz. 12.30 sprzed naszej świątyni. Powrót ze Skrzatusza o godz. 22.00.

  W przyszłą niedzielę o godz. 6.20 wyruszy piesza pielgrzymka do Skrzatuskiej Pani.

  Biskup zaprasza na mszę odpustową o godz. 12.00.

  Szczegółowe informacje na plakatach.

 10. Parafialna świetlica dla dzieci czynna każdego dnia od godz. 15.30 do 18.45, a oratorium dla młodzieży od 19.15 do 21. Zapraszamy!

 11. Z radością informujemy, że nasza parafia otrzyma relikwie bł. księdza Jerzego Popiełuszki, kapelana Solidarności, dlatego chcemy udać się z pielgrzymką do Warszawy po odbiór relikwii. Odbędzie się ona 11 października. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafii oraz za pośrednictwem naszej strony.

 12. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w sobotę 27 września. Koszt 85 zł. Zapisy u ks. Janusza w kancelarii parafialnej.

 13. Informujemy, że kiosk parafialny w tym roku jest czynny w niedziele i piątki od 10.00 do 17.30.

 14. W parafii św. Jana Bosko w dniach 26-28 września odbędą się warsztaty liturgiczno–muzyczne. Zapisy u s. Elżbiety Młynarczyk (wlmbosko@wp.pl)

 15. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: + Zofia GŁOWACKA, lat 83 z ul. Piekarskiej. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

[/fancy_numbers]