31 sierpnia 2014

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
DOMINICA XXII PER ANNUM

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj wieczorem ostatnia w tym roku tzw. „msza św. wakacyjna” o godz. 20.30.

 2. W poniedziałek o godz. 8.00 msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla ogółu uczniów.

 3. W poniedziałek – 1 września – przypada 75. rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji w naszym kościele o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza święta w intencji osób poległych w obronie naszej Ojczyzny.

 4. W poniedziałek przypada również 56. rocznica wybuchu bomby na al. Niepodległości, gdzie zginęła grupa dzieci. Zapraszamy w tym dniu na modlitewny apel o godz. 20.30 przy krzyżu na al. Niepodległości. Będziemy polecać Bogu ofiary tej tragedii i ich rodziny.

 5. We wtorek o g. 17.30 różaniec z wypominkami za naszych zmarłych i następnie msza święta zbiorowa.

 6. We wtorek spotkanie formacyjne dla Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników. Rozpoczęcie o godz. 18.00 w sali św. Jana Bosko.

 7. W środę stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych o 17.30.

 8. W środę o godz. 17.00 spotkanie katechetów naszej parafii, a na godz. 19.00 zapraszamy wszystkich przedstawicieli wspólnot, grup, ruchów religijnych naszej parafii na spotkanie RADY WSPÓLNOTY WYCHOWAWCZO-DUSZPASTERSKIEJ.

 9. Spotkanie naszego parafialnego chóru w środę o godz. 19.00 w sali nr 25. Zapraszamy!

 10. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE:

  – w I czwartek miesiąca – o godz. 17.30 nabożeństwo i spowiedź dla ministrantów i ich rodzin następnie wieczorna Eucharystia na rozpoczęcie nowego roku ministranckiego dla ministrantów i Straży Honorowej.

  – w I piątek miesiąca odwiedziny chorych z sakramentami od godziny 8.00. Dla dzieci spowiedź o 16.15 i msza św. o godz. 16.30. Młodzież, osoby przygotowujące się do sakramentu bierzmowania ich rodziny zapraszamy na nabożeństwo z okazją do spowiedzi na godz. 19.00

  – w I sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi po mszy św. o godz. 8.00.

 11. Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w sobotę 27 września. Koszt 85 zł. Zapisy u ks. Janusza w kancelarii parafialnej.

 12. W Tygodniku „Gość Niedzielny” min. o koronce za prześladowanych chrześcijan, słowo o ks. Lemańskim oraz pytanie czy wojna może być sprawiedliwa? Są jeszcze egzemplarze z płytą „Dzienniczek” św. siostry Faustyny Kowalskiej, oraz kalendarz MB Skrzatuskiej na 2015 rok.

 13. Dzisiaj na stronie internetowej parafii ukazał się ostatni odcinek z wakacyjnego cyklu „Tajemnice i ciekawostki kościoła”. Można przeczytać o tym, jak sto lat temu budowano nasz kościół.

 14. W przyszłą niedzielę – 7 września – na mszy św. o godz. 12.30 dokonamy poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów.

 15. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00.

 16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Bernard SELL, lat 74 z ul. Buczka; + Helena ROMANOWSKA, lat 89 z Al. Niepodległości; + Władysław KONCZEWSKI, lat 76 z ul. Dzieci Polskich. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

[/fancy_numbers]