3 sierpnia 2014 r.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
DOMINICA XVIII PER ANNUM

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii biskupa sufragana diecezji pińskiej, na Białorusi, dominikanina, JE bpa Kazimierza Wielikosieleca. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wygłoszone słowo Boże.

 2. Dzisiaj także zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00.

 3. We wtorek o godz. 17.30 różaniec z wypominkami za naszych zmarłych i następnie msza święta zbiorowa.

 4. Od wtorku rozpoczynamy nowennę do św. ojca Maksymiliana Marii Kolbe. Będzie ona odprawiana na każdej mszy św. Jest to duchowe przygotowanie do wspomnienia tego świętego, które obchodzimy 14 sierpnia. Już dziś – zapraszamy na godz. 20.30 na apel maryjny przy krzyżu i figurze św. ojca Kolbe na zbiegu ulic: Wiatracznej i Kolbego, który odbędzie się 13 sierpnia.

 5. W środę – 6 sierpnia – obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00 i 18.00.

 6. W środę stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych o 17.30.

 7. W tym tygodniu przypada:

  – W poniedziałek – 4 sierpnia św. Jana Marii Vianneya, proboszcza z Ars;

  PIERWSZY CZWARTEK o godz. 17.30 nabożeństwo eucharystyczne. Tego dnia wspominamy także bł. Edmunda Bojanowskiego;

  w piątek – 8 sierpnia św. Dominika, prezbitera. Tego dnia przypada także 6. rocznica śmierci śp. Ks. Henryka Jacenciuka. Msza w intencji zmarłego kapłana o godz. 18.00;

  w sobotę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy.

 8. Na stronie internetowej parafii trwa wakacyjny cykl ciekawostek i tajemnic naszego kościoła. Zachęcamy do lektury w każdą wakacyjną niedzielę. W tym tygodniu można zobaczyć wieże kościelne od wewnątrz».

 9. Przypominamy, że miesiąc sierpień w tradycji od wielu lat przeżywany jest jako miesiąc abstynencji alkoholowej.

 10. W dniach 8-10 sierpnia w parafii św. Antoniego zostanie przeprowadzony kurs przedmałżeński. Bliższe informacje na plakatach.

 11. Trwają zapisy na Wakacyjną Szkołę Biblijną z o. Maniparambilem, która odbędzie się od 14 do 17 sierpnia 2014 r. Więcej informacji i internetowe zapisy na stronie: rekolekcje.pila.pl».

 12. W Tygodniku „Gość Niedzielny” min. o prześladowaniu chrześcijan w Iraku, o młodzieży podczas powstania warszawskiego i słowo o problemie na Ukrainie.

 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Alfons KRYZEL, lat 85 z ul. Żeromskiego; + Halina Maria GÓRAL, lat 76 z Al. Piastów.

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie … .

[/fancy_numbers]