10 sierpnia 2014 r.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
DOMINICA XIX PER ANNUM

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Trwa czas wakacyjny. Przypominamy, że w tym okresie odprawiamy dodatkową mszę świętą o godz. 20.30 zakończoną apelem maryjnym. Kancelaria parafialna czynna trzy dni w tygodniu: poniedziałki, środy i piątki w godz. od 9.00 do 11.00 i od 16.00 do 17.30.

 2. W środę – 13 sierpniazapraszamy na godz. 20.30 na apel maryjny przy krzyżu i figurze św. ojca Kolbe na zbiegu ulic: Wiatracznej i Kolbego.

 3. Również w środę stała nowenna do MB Wspomożenia Wiernych o 17.30.

 4. Serdecznie zapraszamy na „Wakacyjną Szkołę Biblijną” – czyli spotkania biblijne, które poprowadzi biblista z Indii ks. Jose Anthonny Maniparambil. Spotkania w naszym kościele w dniach 14-17 sierpnia. Rozpoczęcie spotkań od czwartku o godz. 17.30 i msze św. z homilią o godz. 18.00 celebruje O. Maniparambil, a po Eucharystii będzie przewodniczył nabożeństwom uzdrowienia, uwielbienia i dziękczynienia. Więcej informacji na plakatach i na stronie www.rekolekcje.pila.pl. Zapisy na spotkania południowe przez internet i w kancelarii parafialnej.

 5. W piątek – 15 sierpnia – obchodzimy UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY.

  Msze św. jak w każdą niedzielę, również o 20.30.

  Na każdej mszy św. błogosławieństwo kwiatów, warzyw i ziół.

  Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 6. Na stronie internetowej parafii trwa wakacyjny cykl ciekawostek i tajemnic naszego kościoła. Zachęcamy do lektury w każdą wakacyjną niedzielę. W tym tygodniu przyglądamy się dzwonom kościelnym».

 7. W Tygodniku „Gość Niedzielny” min. relacja z filmu „Miasto 44” o Powstaniu Warszawskim oraz o projekcie ustawy o in vitro.

 8. Ordynariusz naszej diecezji zaprasza 15 sierpnia na Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie. Uroczysta msza św. zostanie odprawiona o godz. 12.00. Szczegółowe informacje na plakatach.

 9. Zaproszeni jesteśmy na pielgrzymkę z Koszalina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, która odbędzie się w dniach 16-25 sierpnia. Szczegóły na plakatach.

 10. Są jeszcze 2 wolne miejsca na wrześniową (termin 8-16) pielgrzymkę do Ziemi Świętej organizowaną przez salezjanów. Bliższe informacje i zgłoszenia: ks. Maciej Sarbinowski tel. 882 179 031

 11. 19 sierpnia w Regionalnym Centrum Kultury można obejrzeć Musical „Alicja w Krainie Czarów” według scenariusza siostry zakonnej Antoniny Mierzejewskiej. Wstęp wolny. Zaproszenia do odbioru w kasie RCK. Szczegóły na plakatach.

 12. W minionym okresie odeszli do wieczności: + Ewa CIBA, lat 62 z Pl. Konstytucji 3 Maja; + Teresa WALEROWSKA, lat 62 z ul. Buczka; + Helena MAZUREK, lat 83 z ul. Dzieci Polskich; + Henryk GRZEGORZEWSKI, lat 84 z ul. Boh. Stalingradu.

[/fancy_numbers]