Wilniuki organizują wyjazd na Litwę

Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej organizuje wycieczkę na Litwę. Zapisywać mogą się wszyscy chętni, nie tylko członkowie Towarzystwa.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”tahoma”]

Wycieczka odbędzie się od 6 do 10 września br. Jej koszt to 750 PLN + 20 €UR od osoby (450 PLN + 12 €UR od dzieci). Zapisy przyjmuje prezes TMWiZW, Marek Fijałkowski pod numerem telefonu: 67 211 07 83. [highlight1 variation=”red”]Zostało już tylko 10 wolnych miejsc![/highlight1]

W programie wyjazdu zaplanowane jest m.in. zwiedzanie Wilna czyli takich zabytków i miejsc jak: Ostra Brama, klasztor bazylianów (cela Konrada – miejsce uwięzienia m.in. Adama Mickiewicza), Uniwersytet Wileński, katedra wileńska z kaplicą św. Kazimierza i królewskimi grobami, cmentarz na Rossie (miejsce pochówku wielu zasłużonych Polaków), polski kościół pw. Ducha Świętego z oryginałem pierwszego obrazu „Jezu ufam Tobie”, dom-muzeum Adama Mickiewicza, dzielnica artystów – Zarzecze.

Wycieczka nie będzie ograniczać się do samej stolicy Litwy. Uczestnicy odwiedzą m.in miejscowość Ponary, gdzie oddadzą hołd 100 tys. pomordowanych w latach 1941-1944 przez oddziały SS. Zaplanowany jest także wyjazd do Trok – miasta z gotyckim zamkiem Wielkich Książąt Litewskich.

Noclegi przewidziane są na terytorium Litwy. Będzie także sporo czasu wolnego, przeznaczonego na indywidualne zwiedzanie, albo zakupy.