Podsumowanie Kościelnych Dziejów Piły

Zaledwie szesnaście osób było na podsumowaniu Kościelnych Dziejów Piły. Środowe (25 czerwca) spotkanie kończyło roczny cykl ekumenicznych spotkań z religijną historią naszego miasta.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Organizatorzy tłumaczą niską frekwencję i brak obecności wszystkich prelegentów niefortunnym terminem. Było to na kilka dni przed końcem roku szkolnego, kiedy pracownicy oświaty mają najwięcej obowiązków. Tego dnia w mieście odbywały się także Gawędy o Dawnej Pile.

Na podsumowaniu byli: Marek Fijałkowski z Muzeum Okręgowego w Pile, Roman Chwaliszewski z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu, Delegatury w Pile oraz moderator cyklu ks. Jarosław Wąsowicz.

Przypomnijmy, że cykl Kościelne Dzieje Piły to nasze niezależne włączenie się w obchody 500-lecia potwierdzenia praw miejskich grodu Staszica. Na cykl składało się dziewięć wykładów o różnej tematyce. Całość możecie posłuchać, przeczytać i zobaczyć TUTAJ»

Na ostatnim spotkaniu ks. Wąsowicz zdradził, że cykl będzie kontynuowany od września. Tym razem wykłady będą dotyczyły znanych pilan, związanych z kościelnymi dziejami miasta jak na przykład: ks. Staszic, ks. Czerski, o. Rumak, ks. Wróbel, ks. Olędzki. Więcej informacji na ten temat już w sierpniu.

Kościelne Dzieje Piły (1)Kościelne Dzieje Piły (2)Kościelne Dzieje Piły (3)