Mamy zamykany konfesjonał!

W piątek przed południem zakończyła się budowa zamykanego konfesjonału. W niedzielę o 15. odbędzie się jego poświęcenie. To historyczny moment dla parafii.

[one_half][fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Wreszcie w naszym kościele jest wygłuszone miejsce, gdzie można się swobodnie wyspowiadać.

— Bardzo się cieszę, że w naszej świątyni znalazło się miejsce dla zamykanego konfesjonału. Ta intymność podczas sakramentu pokuty jest bardzo ważna. Mam nadzieję, że ten konfesjonał wpłynie na wzrost duchowy parafian — mówi ks. Zbigniew Hul sdb, proboszcz parafii.

Konfesjonał stoi pod chórem z lewej strony (patrząc na wprost głównego ołtarza). Jest w nim szerokie miejsce dla penitenta i kapłana. Osoby spowiadające się mogą albo uklęknąć, albo usiąść. Kratkę dzielącą można odsunąć i śmiało prowadzić bezpośrednią rozmowę.

Całość wykonana jest z jesionu, a kolorem nawiązuje do niedawno poświęconego ołtarza Bożego Miłosierdzia oraz dwóch zabytkowych konfesjonałów z przodu kościoła. Na bokach są medaliony z wizerunkiem Świętej Rodziny. Wewnątrz jest oświetlenie oraz wentylacja.

— Nie możemy zapominać, że powstanie tego konfesjonału zawdzięczamy w całości naszym wiernym, którzy składali dary serca na ten cel — dodaje ks. Janusz Zdolski sdb. — Serdecznie im, za to dziękujemy!

[/one_half] [one_half_last]

[/one_half_last]

Docelowo mają być wymienione wszystkie konfesjonały w kościele. Wiąże się to z dużym nakładem finansowym, dlatego musi być to rozłożone w czasie. Póki co kapłani i wierni będą mogli „testować” nowy konfesjonał. Przypominamy, że spowiedź w naszym kościele odbywa się od poniedziałku do soboty na początku mszy świętych (o 6., 7., 8., mszach pogrzebowych» i 18., a w pierwszy piątek miesiąca dodatkowo o 16.30) oraz w niedziele o 6.30, 8., 9.30, 11., 12.30, 15., 18. oraz dodatkowo w wakacje o 20.30.

Spowiedź w zamykanym konfesjonale rusza już od poniedziałku. [highlight1 variation=”red”]Zapraszamy także na uroczyste jego poświęcenie, które odbędzie się w niedzielę, 20 lipca w godzinie Miłosierdzia Bożego czyli o 15.[/highlight1] [fancy_box][icon_teaser type=”PiggyBank” style=”inset_silver” title=”Ofiary”]Ofiary na pokrycie kosztów budowy zamykanego konfesjonału można składać do skarbony obok ołtarza Bożego Miłosierdzia, w kancelarii parafialnej lub na numer konta:

Parafia Świętej Rodziny w Pile
ul. św. Jana Bosko 1
64-920 PIŁA

nr konta: 16-1020-3844-0000-1102-0050-7400
tytułem: imię i nazwisko; Ofiara na konfesjonał;

[/icon_teaser] [/fancy_box][button size=”large” link=”http://1drv.ms/1qNDRAE” target=”blank” align=”center”]Zobacz zdjęcia z budowy konfesjonału[/button] konfesjonał2-page-001
Zamykany konfesjonał Piła Święta Rodzina