Współpracownicy w Skrzatuszu

Salezjanie współpracownicy swoje ostatnie przed wakacjami spotkanie formacyjne przeżyli 10 czerwca u stóp Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”tahoma”]

Przybyli tu prywatnymi samochodami zabierając wszystkich pragnących pokłonić się Skrzatuskiej Pani, dziękując Jej za towarzyszenie i opiekę.

Spotkanie rozpoczęło się drogą krzyżową odprawioną na placu przy kościele. Następnie w pobliskim nowo wybudowanym domu rekolekcyjnym wszyscy posilili się przygotowanymi słodkościami, mieli też możliwość rozmowy siostrzanej i braterskiej, wymiany doświadczeń i wysłuchania aktualności z życia salezjanów współpracowników w inspektorii.

Wieczorem współpracownicy współuczestniczyli wraz z mieszkańcami Skrzatusza we mszy świętej. Dziękowali Maryi za cały rok pracy, za chwile radości i smutków, przedstawiali intencje wszystkich zgromadzonych, jak i intencje papieża, Kościoła, Ojczyzny. Powierzali siebie Jej opiece prosząc o wstawiennictwo u Swego Syna. Wyśpiewali także apel deklarując dalsze trwanie przy Matce i Jej Synu, zapewniając Ją że będą czuwać, pamiętać i starać się być lepszymi.

Obecnie w kościele w Skrzatuszu trwa renowacja sanktuarium, widać już efekty pracy choć z pewnością we wrześniu będzie już można podziwiać końcowy efekt prac i piękno tego cudownego miejsca.

[button size=”large” align=”center” target=”blank” link=”http://1drv.ms/1jtWV2r”]ZOBACZ ZDJĘCIA[/button]