Pod krzyżem przy ulicy patrona parafii

Niecałe 90 osób zgromadziło się pod krzyżem u zbiegu ul. Wiatracznej i ul. Kolbe w rocznicę uwięzienia w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz ojca Maksymiliana Marii Kolbe.

[one_half][fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Nasza parafia trzy razy do roku organizuje apele maryjne pod krzyżem na końcu ul. Kolbe: 28 maja (dzień aresztowania o. Maksymiliana), 14 sierpnia (dzień jego śmierci) oraz 14 września (święto podwyższenia krzyża świętego).

— Ojciec Kolbe stał się, niejako oddolnie, kolejnym patronem naszej parafii. Mamy ulicę z jego imieniem, krzyż wraz z figurą oraz jego relikwie. Cieszę się, że jest obecny u nas kult tego męczennika, czego wyrazem jest ten apel — mówił na majowym spotkaniu modlitewnym ks. Zbigniew Hul, proboszcz.

Podziękował także za opiekę nad krzyżem i terenem wokół niego.

[/one_half] [one_half_last]

[/one_half_last]

Apel przygotowali członkowie Odnowy w Duchu Świętym. Nie zabrakło rozważań z życia św. o. Maksymiliana oraz litanii do świętego. Osoby dbające o krzyż i plac przy nim rozdawali modlącym się obrazki ze świętym męczennikiem. Tradycyjnie na zakończenie wierni ucałowali relikwie.

[button size=”large” link=”http://1drv.ms/1o4rQFN” target=”blank” align=”center”]Zobacz galerię zdjęć[/button]