Ks. Krzysztof odchodzi. Został proboszczem

Decyzją wyższych władz zakonnych, ks. Krzysztof Oleszkiewicz opuszcza naszą parafię i udaje się do parafii pw. św. Anny w Szczańcu, gdzie już wkrótce obejmie funkcję proboszcza.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Ksiądz Krzysztof pełnił we wspólnocie zakonnej funkcję ekonoma. Oprócz tego był opiekunem Odnowy w Duchu Świętym „Nazaret”, oraz pomagał proboszczowi w przygotowywaniu młodych do bierzmowania.

Pożegnanie ks. Oleszkiewicza odbędzie się w naszej parafii w niedzielę, 22 czerwca na mszy o godzinie 11.00. Tydzień później, 29 czerwca, odbędzie się wprowadzenie jego na urząd proboszcza w kościele w Szczańcu (miejscowości koło Świebodzina, 100 km na zachód od Poznania, przy trasie A2).

Księdzu Krzysztofowi serdecznie dziękujemy za posługę w naszej parafii!

[toggle_framed title=”Ks. Krzysztof OLESZKIEWICZ sdb  ~ ekonom wspólnoty”] [image_frame style=”framed_shadow” align=”center” width=”539″ height=”362″]https://swietarodzina.pila.pl/wp-content/uploads/2012/09/ks.-Krzysztof-Oleszkiewicz1.jpg[/image_frame] [fancy_box] [one_fourth]
Urodzony

17 kwietnia 1957
[/one_fourth] [one_fourth]

I profesja

22 sierpnia 1979
[/one_fourth] [one_fourth]

Święcenia

17 czerwca 1986
[/one_fourth] [one_fourth_last]

Imieniny

25 lipca
[/one_fourth_last] [/fancy_box] [fancy_header3]Ks. Krzysztof Oleszkiewicz sdb[/fancy_header3]

Można powiedzieć, że pochodzi z naszej parafii, bo przecież urodził się w pilskim szpitalu, a kilka lat później chodził do Technikum Gastronomicznego na przeciwko naszego kościoła. Natomiast jego rodzinną miejscowością jest położone kilka kilometrów od Piły Szydłowo.

W wieku 21 lat wkracza na drogę salezjańskiego powołania. Najpierw prenowicjat, później nowicjat w Czerwińsku nad Wisłą, wreszcie studia filozoficzne i teologiczne w Lądzie. W 1979 roku zostaje salezjaninem księdza Bosko przez złożenie I profesji zakonnej. Siedem lat później, z rąk księdza biskupa Czesława Lewandowskiego otrzymuje święcenia kapłańskie.

Zaraz po świeceniach zostaje skierowany do Kwakowa. Przez rok jest wikariuszem w tamtejszej parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Rok później pracuje już w Szczecinie na Gumieńcach w parafii MB Różańcowej. Tam też opiekuje się Liturgiczną Służbą Ołtarza (ministrantami). W 1991 roku zostaje skierowany do Czaplinka, aby pełnić funkcję wikariusza dyrektora domu zakonnego.

Z dniem 1 lipca 1992 wraca „na swoje tereny”. Posługuje w naszej parafii. W domu zakonnym pełni funkcję ekonoma. W Pile zostaje tylko rok. Od 1993 roku rozpoczyna pracę w Kobylnicy, jako wikariusz. Zostaje tam, aż do 2000 roku. Później przez rok jest ostatnim wikariuszem salezjańskim w Skrzatuszu. Gdy skrzatuską parafię przejmują księża diecezjalni on sam zostaje mianowany proboszczem i dyrektorem domu zakonnego pw. św. Kazimierza w Swobnicy.

Po trwającej 11 lat kadencji swobnickiego proboszcza, historia zatacza koło. W 2012 roku znów rozpoczyna pracę w naszej placówce. Tak jak dziesięć lat temu, tak i teraz jest ekonomem parafii i domu zakonnego.

[/toggle_framed] Ks. Krzysztof Oleszkiewicz (5)