22 czerwca 2014 r.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA
DOMINICA XII PER ANNUM

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Trwamy w OKTAWIE BOŻEGO CIAŁA. Procesje eucharystyczne przed wieczorną mszą świętą o godz. 17.30. Zapraszamy codziennie dzieci do sypania kwiatków oraz orszak procesyjny. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację PROCESJI BOŻEGO CIAŁA. W czwartek zakończenie oktawy, a po procesji błogosławieństwo wianków.

 2. Dzisiaj o godz. 20.00 na ulicy Śródmiejskiej odbędzie się PILSKI WIECZÓR CHWAŁY pod hasłem: „W naszych sercach pasja Mistrza”. W ramach tego nabożeństwa zostanie przeprowadzony apel maryjny.

 3. Ks. Krzysztof Oleszkiewicz od 1 lipca zostaje skierowany do pracy duszpasterskiej, jako proboszcz w parafii św. Anny w Szczańcu. Dzisiaj o godz. 11.00 podziękujemy ks. Krzysztofowi za jego pracę w naszej parafii. Życzymy mu wszelkich łask Bożych na nowym miejscu.

 4. W ramach integracji naszej wspólnoty organizujemy dzisiaj FESTYN. Naszą zabawę rozpoczniemy o godz. 15.30:

  – proponujemy tańce integracyjne; kabarety w wykonaniu dzieci i młodzieży, przedstawienia;

  odbędzie się także Turniej Szachowy o Mistrza Naszej Parafii oraz symultany z mistrzem szachowym;

  – odbędą się koncerty: zespołów młodzieżowych, akordeonowy, bębnów afrykańskich.

  – zostanie przeprowadzony pokaz tresury psów;

  – będą też zamki, zjeżdżalnia, stoiska z zabawami dla dzieci, rozmaite konkursy, giełda nagród i różne atrakcje;

  – oczywiście tradycyjnie będzie duży wybór ciast i grill.

 5. We wtorek – 24 czerwca – będziemy obchodzić uroczystość związaną z patronami Piły: św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty. Całości będzie przewodził bp ordynariusz Edward Dajczak. O godz. 18.00 odbędzie się koncert Chóru Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. O godz. 18.30 Eucharystia w intencji naszego miasta. Następnie przejście pod figurę św. Jana Pawła II na Pl. Zwycięstwa i modlitwa dziękczynna za kanonizację naszego papieża. Zapraszamy wszystkich mieszkańców. Szczegóły na plakatach.

 6. Z racji wtorkowej uroczystości msza św. w intencji członków Stowarzyszenia NMP Wspomożycielki Wiernych oraz hołd maryjny przeniesiony na poniedziałek (23 czerwca) o godz. 18.00. Zapraszamy!

 7. W środę – 25 czerwca – o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko zakończenie cyklu „Kościelne Dzieje Piły”. Tym razem dyskusja panelowa z udziałem dotychczasowych prelegentów.

 8. W czwartek o godz. 18.00 zakończenie ROKU MINISTRANCKIEGO. Zapraszamy ministrantów i ich rodziny.

 9. W piątek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00 i 18.00. Natomiast o godz. 17.30 procesja eucharystyczna. W uroczystość NSPJ można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za publiczne odmówienie aktu zadośćuczynienia Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

 10. W piątek o godz. 8.00 msza święta na zakończenie roku szkolnego.

 11. W przyszłą niedzielę UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Piotr Grzymała. Solenizant o godz. 9.30 odprawi mszę świętą imieninową. Księdzu Piotrowi i wszystkim solenizantom tego dnia, życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa.

 12. Rozpoczyna się okres wakacji. Od przyszłej niedzieli – 29 czerwca – do końca sierpnia, w niedziele i święta będzie dodatkowa msza św. o godz. 20.30 zakończona apelem maryjnym.

 13. W aktualnym wydaniu „Gościa Niedzielnego” min. o Ojcu Pio i tajnych aktach Watykanu, a także o prof. Bogdanie Chazanie. Polecamy!

 14. Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi akcjami, propozycjami wakacji, projektami duszpasterskimi, które przeprowadza Towarzystwo Salezjańskie oraz nasza diecezja. Szczegółowe informacje na plakatach.

 15. Z naszej parafii organizowana jest grupa na pieszą pielgrzymkę z Suwałk do Ostrej Bramy w Wilnie, która odbędzie się w dniach 14-26 lipca. Szczegółowe informacje na plakatach oraz u ks. Andrzeja Finca lub ks. Jarosława Wąsowicza.

 16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Kazimierz RÓŻAŃSKI, lat 91 z ul. Buczka; + Nikodem GAPA, noworodek z ul. O. M. Kolbe; + Krystyna DĄBROWSKA, lat 76 z Pl. Konstytucji 3 Maja. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

[/fancy_numbers]