Zamykany konfesjonał na rocznicę konsekracji kościoła

Nie na przełomie stycznia i lutego 2014 r., jak wcześniej informowaliśmy, ale w połowie czerwca powstanie w naszym kościele zamykany konfesjonał. Okazją do poświęcenia będzie rocznica konsekracji świątyni.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”tahoma”]

14 czerwca będziemy obchodzić 45. rocznicę konsekracji naszego kościoła. Dzień po tej rocznicy, czyli w niedzielę 15 czerwca, w naszym kościele odbędzie się poświęcenie wygłuszonego konfesjonału. Uroczystości wstępnie zaplanowane są podczas mszy o godzinie 11.00.

Póki co konfesjonał powstaje w pracowni. Jego projekt był wzorowany na konfesjonałach w Częstochowie. Podobnie jak tamte, nasz będzie wygłuszony, z wentylacją. To co w nim będzie mówione nie będzie słychać na zewnątrz, a także to co się dzieje w kościele nie będzie przeszkadzało penitentom. Niekoniecznie trzeba będzie w nim klęczeć. Będzie można usiąść, a także rozmawiać przez kratki lub twarzą w twarz.

Aby pomyślnie dokończyć jego budowę, potrzebujemy wsparcia naszych parafian. Ofiary na zamykany konfesjonał można składać do skarbony obok ołtarza Bożego Miłosierdzia lub na numer konta (poniżej dane).

Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

[fancy_box][icon_teaser type=”PiggyBank” style=”inset_silver” title=”Ofiary”]

Parafia Świętej Rodziny w Pile
ul. św. Jana Bosko 1
64-920 PIŁA

nr konta: 16-1020-3844-0000-1102-0050-7400
tytułem: imię i nazwisko; Ofiara na konfesjonał;

[/icon_teaser][/fancy_box]