W maju zachęcamy do udziału w nabożeństwach

Codziennie: litania loretańska oraz apel maryjny, a co niedziele: Via Lucis, czyli droga światła. Zapraszamy na nasze majowe nabożeństwa.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”tahoma”]

Przez cały maj o 17.30 w naszym kościele śpiewana jest przed Najświętszym Sakramentem litania loretańska. Oprócz tego w każdą sobotę nabożeństwo majowe odbędzie się na działkach, przy ROD „Wypoczynek” (ul. Różana Droga) o godzinie 16. Zachęcamy do uczestnictwa w tym staropolskim nabożeństwie majowym.

Codziennie zapraszamy też na apel maryjny o godz. 21. Wzorem lat ubiegłych, poprowadzą go różne wspólnoty. I tak w poniedziałki apel poprowadzą ministranci wraz z ks. Piotrem Grzymałą, we wtorki: Salezjanie Współpracownicy, w środy: Neokatechumenat, w czwartki: Odnowa w Duchu Świętym, w piątki: Żywy Różaniec, a w soboty: Stowarzyszenie Maryi Wspomożycielki Wiernych ADMA. W każdą majową niedzielę zapraszamy na apel maryjny pod figurę św. Jana Pawła II na pl. Zwycięstwa, prowadzony przez młodzież i diakonię muzyczną.

A już od zeszłej niedzieli w naszym kościele trwa nabożeństwo Drogi Światła. Zapraszamy na nie w każdą wielkanocną niedzielę o godzinie 17.15.

Nabożeństwo Drogi Światła jest prawdopodobnie jednym z najnowszych nabożeństw. Choć oficjalnie zatwierdzone zostało przez rzymską Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zaledwie osiem lat temu, to pierwsze Via Lucis zostało odprawione 22 lata temu we Włoszech w rodzinie salezjańskiej.

Via Lucis stanowi przedłużenie i uzupełnienie tak dobrze nam znanej tradycyjnej drogi krzyżowej. Nasze misterium wiary nie kończy się bowiem na złożeniu ciała Jezusa do grobu, ale jest w nie wpisane również odkrycie tajemnicy Jego zmartwychwstania.

Do odprawienia nabożeństwa potrzebujemy Waszej pomocy! Chcemy zaangażować do naszego nabożeństwa Ludzi Światła, czyli osoby które pomogą nam w jeszcze lepszym przeżywaniu Drogi Światła i okresu wielkanocnego. Na czym polegałaby ich praca? Po prostu na niektórych nabożeństwach (poinformujemy was na których) potrzebujemy 14 osób, które stały by ze świecą przy każdej stacji, lub odpalały osobiście świece od paschału. Chcemy, aby Droga Światła rozświetliła się ludzkim światłem!

Chcesz pokazać, że Chrystus w tobie zmartwychwstał i chcesz zostać „Człowiekiem Światła”. Czekamy na ciebie już teraz! Podaj nam swoje dane kontaktowe (imię, nazwisko, adres, telefon) w mailu i wyślij na adres: parafia@swietarodzina.pila.pl Możesz także zapisać się w kancelarii parafialnej. Dla osób, które nam pomogą przygotowaliśmy upominki, które rozdamy podczas ostatniego nabożeństwa, w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego.