Ognista Droga Światła. Zobacz jak będą wygladać kolejne!

Przed nami już tyko trzy ostatnie nabożeństwa Drogi Światła. Każde niepodobne do innego! I już dziś zapraszamy na uroczystą, ostatnią Via Lucis.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

W minioną niedzielę, dzięki pomocy naszych Ludzi Światła, udało się odprawić nabożeństwo Via Lucis z płonącymi pochodniami. Czternaście osób przechodziło ze światłem od prezbiterium, przez środek świątyni do kolejnych stacji drogi krzyżowej. Symbolizowało to przejście z ciemności śmierci i cierpienia do Światła Chrystusa.

— Było dużo osób w kościele. Dobrze, że to nabożeństwo cieszy się coraz to większą popularnością. Cieszę się, że podczas każdej Via Lucis sporo osób pomaga nam w jego przeprowadzeniu — mówi ks. Janusz Zdolski.

Podczas kolejnego nabożeństwa, które odbędzie się w przyszłą niedzielę o tradycyjnej godzinie (17.15), nasi Ludzie Światła utworzą żywą drogę światła. Jak to będzie wyglądać? Zapraszamy do kościoła w niedzielę 25 maja.

Natomiast na Drodze Światła, która odbędzie się 1 czerwca będzie… dużo dymu! Ale spokojnie, nie trzeba będzie zabrać ze sobą masek przeciwgazowych. To będzie przyjemna woń kadzidła ku chwale Pana!

Ostatnie nabożeństwo Via Lucis w tym roku będzie bardzo uroczyste. Odbędzie się ono w Zesłanie Ducha Świętego, a odprawimy je nie w kościele a na zewnątrz! Do tego będą palmy, róże i pochodnie… co powstanie z tej mieszanki zobaczycie 8 czerwca, wyjątkowo o 17.00. Zapraszamy już dziś!

[button size=”large” link=”https://onedrive.live.com/redir?resid=BA04DAFE67746A8E!1392&authkey=!AAfzNSoJrhsoizI&ithint=folder%2c.JPG” target=”blank” align=”center”]Zobacz galerię zdjęć[/button]