Od dzisiaj można zobaczyć wystawę o śp. Lechu Kaczyńskim

Przez tydzień w korytarzu domu katechetycznego przy naszej parafii można zobaczyć wystawę „Warto być Polakiem”, poświęconą tragicznie zmarłemu prezydentowi RP – Lechowi Kaczyńskiemu.

[one_half]

Podstawową bazą dokumentacyjną, na której oparto wystawę, są najistotniejsze i najbardziej charakterystyczne fragmenty przemówień, wykładów, listów i wywiadów śp. Lecha Kaczyńskiego z lat 2005-2010 opatrzonych fotogramami z okresu prezydentury. Ekspozycja ukazuje również dzieciństwo, okres działalności niepodległościowej w PRL oraz pozostałe etapy działalności publicznej Kaczyńskiego.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Autorem wystawy jest Maciej Chojnowski, fotograf zmarłego prezydenta.

— Lech Kaczyński to pierwszy prezydent niepodległej III Rzeczypospolitej, o którym okrutny los każe nam mówić już tylko w czasie przeszłym. To zobowiązuje nie tylko do szacunku wobec zmarłego, ale też do podjęcia refleksji nad jego spuścizną. My wszyscy – i ci, którzy prezydenta aktywnie popierali, współpracowali z nim, podzielali jego wizję państwa, i ci, którzy zachowywali krytyczny dystans i wchodzili z prezydentem w spór – mamy dziś szansę odkryć tę prezydenturę — czytamy we wstępie na jednej z tablic.

— Projekt jest przede wszystkim przesłaniem dla potomnych, ocaleniem od zapomnienia i przemilczenia. Jest także propozycją dla Rzeczypospolitej, dla młodych pokoleń Polaków – dla nas była i pozostanie inspiracją i źródłem nadziei — dodaje Chojnowski.

Wystawę będzie można oglądać w korytarzu domu katechetycznego od dzisiaj do 2 czerwca. Nietypowe miejsce jej prezentacji spowodowane jest obawą organizatorów przed zniszczeniem ekspozycji, jak to miało miejsce w Wieluniu.

[/one_half] [one_half_last]

[/one_half_last]