Jubileusze w ”Odnowie”. Zobacz kto świętował urodziny

Jednego dnia Odnowa w Duchu Świętym „Nazaret” połączyła wszystkie okrągłe rocznice urodzin swoich członków w 2014 roku.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Jubilaci zebrali się na uroczystej mszy świętej, która odbyła się 8 maja w sali św. Jana Bosko.

Eucharystia, sprawowana przez ks. Krzysztofa Oleszkiewicza, była okazją do wspólnego podziękowania za przeżyte lata i Bożą opiekę, a równocześnie wyrażeniem prośby o dalsze błogosławieństwo dla jubilatów:

[fancy_list style=”star_list” VARIATION=”yellow”]
  • 80-latków: Kazimiery Januzik, Władysławy Motyki, Teodora Przewoźniaka, Bronisława Stadnika, Zenona Wilczka
  • 70-latki: Krystyny Stawickiej
  • 60-latków: Bożeny Ignaciuk, Krystyny Syguły, Aliny Stańczak, Rajmunda Wachowskiego
  • 50-latków: Teresy Arciszewskiej, Damiana Szymańskiego
  • 30-latków: Katarzyny Janickiej, Agaty i Łukasza Radke.
[/fancy_list]

Jak mówi Pismo – „Czas naszych dni – to lat siedemdziesiąt lub, gdy jesteśmy mocni, osiemdziesiąt” (Ps 90(89), 10). Właśnie od sióstr i braci bardziej doświadczonych w życiu i obecności w naszej wspólnotowej rodzinie, na początku spotkania, przed mszą, Krysia Kicińska rozpoczęła swoje opowiadanie o ich obecności i posłudze w codziennym życiu wspólnoty.

Swoim krótkim wspomnieniem o każdym, wywołała dużo radości, ale i sporo wzruszeń. W wielu przypadkach odniosła się nie tylko do jubilatów, ale i ich rodzin, co jeszcze bardziej umocniło wzajemną więź członków dużej rodziny wspólnotowej.

W trakcie mszy św. ofiarowany został na ołtarzu nowy kielich, który odtąd ma służyć naszej wspólnocie, a także tort własnoręcznie upieczony przez naszą siostrę – jubilatkę Krystynę.

Wszyscy z przyjemnością niczym dzieci rozkoszowaliśmy się jego słodkością i doskonałym smakiem podczas agapy tuż po mszy św. ugoszczeni przez jubilatów smakołykami oraz kawą i herbatą.

Wszyscy jubilaci obecni w życiu wspólnoty, ale i ochoczo pomagający innym swoją posługą
i życiem pokazują, że nasza wspólnota jest otwarta na potrzeby innych, że nie zatrzymuje darów dla siebie, ale dzieli się nimi i ofiaruje ludziom swój czas i obecność. Tego wszystkim zgromadzonym w Dniu Jedności Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym w Białogardzie życzył ks. biskup Krzysztof Zadarko i wydaje się być realizowane w codzienności Nazaret.

Po zakończonej uroczystości, udaliśmy się do kościoła by w apelu jasnogórskim oddać naszej wspaniałej Matce cały dzień, bogaty we wrażenia.

Życzmy jubilatom i wszystkim nam byśmy codziennie odkrywali co możemy zrobić dla innych i umieli z otwartym sercem realizować nowe zadania, do których Duch Święty nas powołuje.

[button size=”large” link=”http://1drv.ms/1qARvv2″ target=”blank” align=”center”]Zobacz galerię zdjęć[/button]