I Komunie święte na półmetku [ZDJĘCIA]

Odbyły się już pierwsze Komunie święte dwóch szkół podstawowych: „Jedynki” i „Piątki”. Przed nami jeszcze Komunia „salezjanów” i uroczystości rocznicowe dla zeszłorocznych pierwszokomunistów.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

W zeszłą niedzielę I Komunię świętą przyjęły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Pile. Było ich 43. Przygotowywane były pod czujnym okiem katechety, Romana Badziąga.

Natomiast w niedzielę 11 maja odbyły się uroczystości pierwszokomunijne Szkoły Podstawowej nr 1. Wówczas to w pełni w Eucharystii uczestniczyło 49 dzieci, przygotowywanych (pod równie czujnym okiem ) przez Ewę Frankowską.

A w przyszłą sobotę do Ołtarza Pana przystąpi dwudziestu czterech drugoklasistów ze Salezjańskiej Szkoły Podstawowej. Dodatkowo w niedzielę, 25 maja o godz. 12.30 będziemy przeżywać pierwszą rocznicę Komunii. Spowiedź dla dzieci oraz ich rodzin w piątek o godz. 16.00.

Łącznie w 2014 roku mamy 116 pierwszokomunijnych dzieci. To aż o 25 osób (cała jedna klasa) mniej niż w zeszłym roku! W 2013 I Komunię przyjęło 141 dzieci.

[button size=”large” link=”http://1drv.ms/1gZ489R” target=”blank” align=”center”]Zobacz galerię zdjęć: I Komunia św. SP 1[/button] [button size=”large” link=”http://1drv.ms/1onWj1C” target=”blank” align=”center”]Zobacz galerię zdjęć: I Komunia św. SP 5[/button]