Daj nadzieję samotnym matkom

W parafii można nabyć cegiełkę Caritas „Nadzieję mam”, która wspiera diecezjalne placówki Domu Samotnej Matki i Centrum Kryzysowym w Koszalinie.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Aby móc pomagać jednej mamie z dzieckiem potrzeba 80 zł każdego dnia, a na wszystkie potrzebujące mamy z dziećmi pół miliona zł rocznie. Różne dofinansowania, a także darczyńcy indywidualni pokrywają połowę tej sumy. Caritas szuka teraz ofiarodawców, którzy pokryją drugą połowę, a więc 40 zł.

Kampania „Nadzieje mam” to swego rodzaju adopcja mamy z dzieckiem, która znalazła się w sytuacji kryzysowej.

Pomóc można na dwa sposoby: albo złożyć deklarację zobowiązującą do wpłat pokrywających koszt określonych dni w miesiącu lub kupić cegiełki. Te o nominałach 10, 20, 50 i 100 zł można nabyć w kancelarii parafii.

Każdego roku ok. 50 mam z dziećmi przychodzi i znajduje schronienie w Centrum Kryzysowym i Domu Samotnej Matki w Koszalinie. Mam, które potrzebują pomocy, które wciąż mają nadzieję. Przychodzą, bo w domu jest za dużo alkoholu, bo tata dziecka nie jest jeszcze gotowy na ojcostwo, bo miał zły dzień i zbił za mocno mamę, przy okazji dostało także dziecko lub znęcał się psychicznie nad swoją rodziną, która w końcu nie wytrzymała i uciekła. Drzwi obu domów są otwarte na te mamy o każdej porze dnia i nocy. Mamy wraz z dziećmi mogą tutaj liczyć na schronienie i pomoc.

Oba domy, od początku funkcjonowania pomogły już przeszło 700 mamom oraz ich 700 dzieciom. Pomaganie tym mamom i dzieciom możliwe jest tylko dzięki ludziom dobrej woli, bo to właśnie dzięki nim, którzy każdego dnia, każdego miesiąca wspierają to dzieło oba domy mogą nieść pomoc.

c1