Biskup zaprasza na Dzień Dziecka w Skrzatuszu

Od nas z parafii wyjedzie autokar. Koszt: symboliczna złotówka. Zachęcamy do zapisywania się w kancelarii.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Diecezjalny Dzień Dziecka w Skrzatuszu odbędzie się w sobotę 31 maja. Tegorocznym hasłem pielgrzymki dzieci będzie zawołanie: „JEZU – WIERZĘ CI!”. To spotkanie ma wielowymiarowy charakter: zbliżający się Dzień Dziecka, Dzień Matki, a nade wszystko zgromadzenie w jednym miejscu, w jedną dużą wspólnotę dzieci pod przewodnictwem biskupa Edwarda Dajczaka.

— Każda grupa lub parafia przywozi ze sobą jedną wieczną lampkę (znak żywej obecności Jezusa pośród nas), najlepiej zasilaną baterią. Można ją zrobić z brystolu, użyć do niej farb, kolorowego papieru, cekinów itp. Wieczna lampka powinna być okazałych rozmiarów (widoczna dla wszystkich), niezbyt ciężka i posiadać sznurek do zamocowania. Ważne jest, aby na lampce pojawiła się konkretna nazwa parafii i miasta, imiona dzieci, które zrobiły lampkę, opiekuna grupy oraz jakieś dobre postanowienia podjęte przez dzieci, które ją zrobiły np. modlitwa za diecezję, szkolna zbiórka na jakiś cel itp. — zachęca kuria na stronie internetowej diecezji.

W czasie spotkania w Skrzatuszu, podczas nabożeństwa, dzieci będą przynosiły swoje wieczne lampki i zawieszały je na specjalnie przygotowanej ścianie.

II Diecezjalny Dzień Dziecka w Skrzatuszu
31 maja 2014 r.

10.00 – „Witamy u Mamy!” – rejestracja grup i czas na odwiedzenie sanktuarium

11.00 – „Już nie sami, ale razem” -wprowadzenie ks. bpa Edwarda Dajczaka i radosny koncert dziecięcego zespołu „Łobuzy Jezusa”

12.00 – „To, co najważniejsze jest” – Msza Święta pod przewodnictwem ks. bpa Edwarda Dajczaka

13.30 – posiłek, pokazy i inne atrakcje

14.30 – „Jezu – wierzę Ci!” – teatrzyk i nabożeństwo (na ten punkt programu przynosimy przywiezione przez siebie wieczne lampki)

Około godziny 15.30 zakończenie spotkania.