4 maja 2014 r.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA
DOMINICA III PASCHÆ

Niedziela Biblijna

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. W ramach Tygodnia Biblijnego zachęcamy do codziennej lektury Pisma Świętego. Natomiast dzisiaj zapraszamy na EWANGELIZACJĘ ZE SŁOWEM BOŻYM przy figurze św. Jana Pawła II o godz. 15.00. Radosnym śpiewem, modlitwą, czytaniem Biblii będziemy głosić zmartwychwstałego Chrystusa. Ewangelizację poprowadzą wspólnoty neokatechumenalne. Przyjdźmy aby dać świadectwo naszej wiary. Również dzisiaj o godz. 17.15 nabożeństwo DROGI ŚWIATŁA. Niedzielne spotkania zakończymy apelem maryjnym o godz. 21.00 przy figurze Jana Pawła II na Placu Zwycięstwa;
 2. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00.
 3. W imieniu ks. biskupa dziękujemy za ofiary złożone do puszek na wsparcie prac remontowo-budowlach w sanktuarium skrzatuskim.
 4. W maju zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 i na apel maryjny o godz. 21.00. W każdą niedzielę maja apel o 21.00 przy figurze świętego Jana Pawła II na Placu Zwycięstwa.
 5. We wtorek o g. 17.30 różaniec z wypominkami za naszych zmarłych połączony z nabożeństwem majowym i msza święta zbiorowa.
 6. We wtorek o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko kolejny wykład z cyklu: „Kościelne Dzieje Piły”. Ks. Tadeusz Ceynowa z Uniwersytetu Szczecińskiego przedstawi temat: Materiały do kościelnych dziejów Piły w zasobach Archiwum Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej”.
 7. W czwartek uroczystość św. Stanisława – głównego patrona Polski pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie.
 8. W najbliższy piątek /9 maja/ odwiedziny chorych w naszej parafii od godz. 8.00. W tym dniu na godz. 19.00 zapraszamy młodzież na nabożeństwo majowe, które odbędzie się przy figurze NMP na placu przy kościele. Po nabożeństwie w sali św. Jana Bosko spotkanie dla osób, które w tym roku otrzymają sakrament bierzmowania.
 9. W parafii św. Antoniego od 16-18 maja zostanie przeprowadzony kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie w piątek (16 V) o godz. 18.00. Szczegóły na plakatach.
 10. Rodzinne Ogrody Działkowe „Wypoczynek” zapraszają w każdą sobotę maja o g. 16.00 na nabożeństwo majowe.
 11. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ /11 maja/ o godz. 10.30 /Uwaga przesunięcie godziny/ UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Próby dla dzieci i rodziców od poniedziałku do piątku o godz. 18.45. W sobotę spowiedź dla dzieci oraz ich rodzin o godz. 9.00, a następnie dzieci odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o zabranie świec. Biały tydzień o godz. 18.00.
 12. Organizujemy pielgrzymkę do Ojczyzny Pana Jezusa w dniach 23 czerwca do 1 lipca. Więcej informacji i zapisy u ks. Janusza Zdolskiego w kancelarii parafialnej.
 13. Aktualne wydanie „Gościa Niedzielnego” min. odpowiada na pytanie: „Co znaczy, że Biblia jest księgą natchnioną? Zawiera również specjalny dodatek – pamiątkę kanonizacji Jana XXII i Jana Pawła II.
 14. Caritas naszej diecezji prowadzi kampanię informacyjna „Nadzieję mam”. Celem jej jest pomoc samotnym matkom i ich dzieciom w dwóch ośrodkach Caritas: Centrum Kryzysowym dla Kobiet i ich Dzieci oraz w Domu Samotnej Matki w Koszalinie. Darczyńcy mogą wspierać mamy z dziećmi na dwa sposoby: doraźnie wykupując cegiełkę lub regularnie – wypełniając deklarację. Szczegółowe informacje na plakatach i w kancelarii.
 15. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile w ramach obchodów jubileuszu 60-lecia serdecznie zaprasza na piknik z okazji Dnia Absolwenta w sobotę 10 maja, w godz. 10-13 na boisku szkolnym.
 16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Nikodem OBIERKO, lat 85 z ul. Piekarskiej. + Jadwiga BURZYŃSKA, lat 76 z ul. Dzieci Polskich; + Helena OLECHNOWICZ, lat 92 z ul. O. M. Kolbe. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


[/fancy_numbers]