18 maja 2014 r.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA
DOMINICA V PASCHÆ

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Dzisiaj o godz. 10.30 UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5. Dziękujemy Bogu za każde dziecko, za ich rodziny, za katechetów – pana Romana oraz ks. Andrzeja. „Biały Tydzień” od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
 2. Zapraszamy na niedzielne spotkania modlitewno-ewangelizacyjne: o godz. 15.00 ewangelizacja przy figurze św. Jana Pawła II; o godz. 17.15 nabożeństwo Drogi Światła z pochodniami; o godzinie 20.00 w kościele pw. św. Jana Bosko koncert chóru ze szkół salezjańskich pod dyrekcją Karoliny Pettke. Koncert ten będzie dziękczynieniem za kanonizację św. Jana Pawła II; o godz. 21.00 apel maryjny na Placu Zwycięstwa.
 3. W poniedziałek, 19 maja o godzinie 19.00 spotkanie Rady Wspólnoty Wychowawczo-Duszpasterskiej w domu katechetycznym.
 4. W sobotę 24 maja obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NMP WSPOMOŻENIA WIERNYCH. O godz. 18.00 uroczysta msza św. a po niej hołd maryjny. Tego dnia wyjątkowo apel maryjny o godz. 19.30.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 będziemy przeżywać rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci oraz ich rodzin w piątek o godz. 16.00.
 6. W następny poniedziałek, 26 maja na mszy o godz. 18.00 zostaną wręczone krzyże dla osób, które w tym roku przyjmą sakrament bierzmowania. Po Eucharystii próba generalna liturgii. Obecność obowiązkowa.
 7. W każdą sobotę maja o godz. 16.00 Rodzinne Ogrody Działkowe „Wypoczynek” zapraszają na nabożeństwo majowe.
 8. Przygotowujemy wyjazd dla dzieci do Skrzatusza na Diecezjalny Dzień Dziecka w dniu 31 maja 2014 r. Koszt 1 zł. Potrzebna pisemna zgodna od rodziców. Zgłoszenia u ks. Damiana.
 9. Zbliża się okres wakacji. Nasza inspektoria salezjańska zachęca dzieci, młodzież i studentów do wzięcia udziału w ponad 30 różnych akcjach wakacyjnych. Propozycje spędzenia wakacji są umieszczone na plakatach, oraz na naszej stronie internetowej.
 10. Organizujemy pielgrzymkę do ojczyzny Pana Jezusa w dniach 23 czerwca do 1 lipca. Więcej informacji i zapisy u ks. Janusza Zdolskiego w kancelarii parafialnej.
 11. W aktualnym wydaniu „Gościa Niedzielnego” min. specjalny dodatek: Adhortacja Apostolska Jana Pawła II: „Familiaris Consortio”. W sklepiku są jeszcze płyty kanonizacyjne z poezją św. Jana Pawła II śpiewaną przez polskich artystów.
 12. W domu katechetycznym w dniach 21 – 28 maja będzie można obejrzeć wystawę: „Warto być Polakiem” poświęconą pamięci prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego.
 13. Organizowana jest Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne w niedzielę – 25 maja o godz. 16.00 w parafii św. Jana Bosko w Pile. Szczegółowe informacje na plakatach.
 14. Caritas naszej diecezji prowadzi kampanię informacyjna „Nadzieję mam”. Celem jej jest pomoc samotnym matkom i ich dzieciom w dwóch ośrodkach Caritas: Centrum Kryzysowym dla Kobiet i ich dzieci oraz w Domu Samotnej Matki w Koszalinie. Darczyńcy mogą wspierać mamy z dziećmi na dwa sposoby: doraźnie wykupując cegiełkę lub regularnie – wypełniając deklarację. Szczegółowe informacje na plakatach, w internecie i w kancelarii.
 15. W niedzielę – 25 maja – o godz. 15.30 w kościele św. Antoniego – Dzień Świętości Małżeństwa, który poprowadzi Mieczysław Guzewicz – konsultor Rady ds. Rodziny przy Konferencji Episkopatu Polski.
 16. Informujemy, że 1 czerwca /niedziela/ br. odbędzie się w Pile radosny „MARSZ DLA ŻYCIA”. Rozpoczęcie o godz. 12.30 przy kościele św. Antoniego i zakończy na Placu Zwycięstwa. Zachęcamy całe rodziny, grupy i wspólnoty parafialne do przygotowania transparentów promujących życie, flag, wszystkiego co może ubarwić nasze spotkanie i nadać mu radosny charakter.
 17. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Marta ZIÓŁKOWSKA, lat 85 z ul. Buczka; + Monika BOGUSŁAWSKA, lat 90 z Al. Niepodległości; + Janusz KARDACH, lat 66 z Węglewa; + Zofia CHYLIŃSKA, lat 84 z Pl. Konstytucji 3 Maja; + Zbigniew KUROCZKO, lat 52 z ul. Buczka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
[/fancy_numbers]