11 maja 2014 r.

IV Niedziela Wielkanocna
DOMINICA IV PASCHÆ

Niedziela Dobrego Pasterza

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Dzisiaj zapraszamy na EWANGELIZACJĘ ZE SŁOWEM BOŻYM przy figurze św. Jana Pawła II o godz. 15.00. Przyjdźmy aby dać świadectwo naszej wiary. Również dzisiaj o godz. 17.15 nabożeństwo DROGI ŚWIATŁA. Niedzielne spotkania zakończymy apelem maryjnym o godz. 21.00 przy figurze św. Jana Pawła II na placu Zwycięstwa;
 2. Dzisiaj o godz. 10.30 UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Dziękujemy Bogu za każde dziecko, za ich rodziny, za katechetów – Panią Ewę oraz ks. Andrzeja. „Biały Tydzień” od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
 3. We wtorek /13 maja/ wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, a także rocznica zamachu na papieża Jana Pawła II. O godz. 21.00 apel maryjny z ucałowaniem relikwii naszego świętego Rodaka.
 4. Spotkanie formacyjne dla Salezjanów Współpracowników odbędzie się we wtorek i rozpocznie się o godz. 18.00 mszą świętą w kościele. Następnie konferencja w sali 25.
 5. W czwartek po mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie. Zapraszamy!
 6. W przyszłą niedzielę /18 maja/ o godz. 10.30 uroczystość I KOMUNII ŚWIĘTEJ dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5. Próby dla dzieci i rodziców od poniedziałku do czwartku o godz. 16.00. W piątek o 18.45. porządkowanie i dekorowanie świątyni. W sobotę spowiedź dla dzieci oraz ich rodzin o godz. 9.00. Dzieci odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o zabranie świec.
 7. W piątek o godz. 19.00 w sali św. Jana Bosko spotkanie dla osób, które w tym roku otrzymają sakrament bierzmowania.
 8. W parafii św. Antoniego od 16-18 maja zostanie przeprowadzony kurs przedmałżeński. Pierwsze spotkanie w piątek o godz. 18.00. Szczegóły na plakatach.
 9. Rodzinne Ogrody Działkowe „Wypoczynek” zapraszają w każdą sobotę maja o godz. 16.00 na nabożeństwo majowe.
 10. W przyszłą niedzielę, 18 maja zapraszamy wszystkich do kościoła pw. św. Jana Bosko na godzinę 20.00 na koncert Chóru ze Szkół Salezjańskich pod dyrekcją Pani Karoliny Pettke. Koncert ten będzie dziękczynieniem za kanonizacje św. Jana Pawła II.
 11. Organizujemy pielgrzymkę do ojczyzny Pana Jezusa w dniach 23 czerwca do 1 lipca. Więcej informacji i zapisy u ks. Janusza Zdolskiego w kancelarii parafialnej.
 12. W aktualnym wydaniu „Gościa Niedzielnego” min. płyta z filmem „Cristiada”. W sklepiku są jeszcze płyty kanonizacyjne z poezją św. Jana Pawła II śpiewaną przez polskich artystów.
 13. Przygotowujemy wyjazd dla dzieci do Skrzatusza na Diecezjalny Dzień Dziecka w dniu 31 maja 2014 r. Koszt 1 zł. Potrzebna pisemna zgodna od rodziców.
 14. Zapraszamy dzieci do oratorium, gdzie oprócz zabawy jest także prowadzona nauka języka angielskiego.
 15. Caritas naszej diecezji prowadzi kampanię informacyjna „Nadzieję mam”. Celem jej jest pomoc samotnym matkom i ich dzieciom w dwóch ośrodkach Caritas: Centrum Kryzysowym dla Kobiet i ich dzieci oraz w Domu Samotnej Matki w Koszalinie. Darczyńcy mogą wspierać mamy z dziećmi na dwa sposoby: doraźnie wykupując cegiełkę lub regularnie – wypełniając deklarację. Szczegółowe informacje na plakatach i w kancelarii.
 16. Organizowana jest pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Informacje na plakatach.
 17. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Leszek DISTERHEFT, lat 66 z Pl. Konstytucji 3 Maja; + Tadeusz KAJA, lat 68 z ul. Boh. Stalingradu; + Salomea GRUPIŃSKA, lat 90 z ul. Niemcewicza; + Zenon POPIELAS, lat 93 z Pl. Zwycięstwa; + Zenon JENDRYKA, lat 85 z ul. O. M. Kolbe. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.


[/fancy_numbers]