1 czerwca 2014 r.

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA
DOMINICA VII PASCHA

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
SOLLEMNITAS IN ASCENSIONE DOMINI

[fancy_numbers variation=”red”]

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy:

  w Polsce: ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA BOGU za Jego opiekę nad nami i nad całym światem. Zewnętrznym wyrazem naszej wdzięczności jest budowana świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie. Dziękujemy za ofiary do puszek na ten cel.

  w Pile: „MARSZ DLA ŻYCIA”. Marsz rozpocznie się o godz. 12.30 przy kościele św. Antoniego, a zakończy przy figurze Jana Pawła II akcją „Piła tańczy Poloneza”.

  w naszej parafii: – REKOLEKCJE PRZED ZESŁANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO (1 – 3 czerwca). Wygłosi je znany charyzmatyczny dominikanin O. Adam Szustak. Dzisiaj jeszcze konferencja o godz. 19.00. W poniedziałek i wtorek nauki rekolekcyjne o godz. 8.00 i 18.00.

  Po wieczornych eucharystiach zapraszamy na spotkania modlitewne: w poniedziałek nabożeństwo uwielbienia, a we wtorek nabożeństwo uzdrowienia. Szczegóły na plakatach. ZAPRASZAMY!

  – dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po mszy św. o godz. 15.00; o godz. 17.15 nabożeństwo Drogi Światła z kadzidłem. Apel maryjny o godz. 21.00 w kościele.

 2. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30.
 3. We wtorek o g. 17.30 różaniec z wypominkami za naszych zmarłych połączony z nabożeństwem czerwcowym i msza święta zbiorowa.
 4. W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE:

  PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA o godz. 18.00 msza święta prymicyjna, którą odprawią trzej nowo wyświęceni księża salezjanie. Jednym z prymicjantów jest ks. Piotr Pączkowski, który będzie pracował od 1 lipca w naszej parafii. Prymicjanci będą się modlić w intencji ministrantów, Straży Honorowej i młodzieży. Na tę czwartkową Eucharystię zapraszamy wszystkich, a także młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Będzie okazja do spowiedzi. Bierzmowani nie będą już mieli spotkania piątkowego o g. 19.00.

  W PIERWSZY PIĄTEK od godz. 8.00 odwiedziny chorych z sakramentami świętymi. Spowiedź dla dzieci o godz. 16.15, a o godz. 16.30 msza św.

  W PIERWSZĄ SOBOTĘ o godz. 8.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serce NMP.

 5. W sobotę czuwanie przed uroczystością ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO o godz. 20.30. Uroczysta Eucharystia rozpocznie się o godz. 24.00. Zapraszamy!
 6. W przyszłą niedzielę – Zesłanie Ducha Świętego – o godzinie 17.00 odbędzie się uroczysta Droga Światła na zewnątrz kościoła!
 7. Informujemy:

  – W Salezjańskiej Szkole Podstawowej trwa nabór. Są jeszcze wolne miejsca w przedszkolu. Szczegóły na plakatach.

  Zebranie informacyjne dla rodziców dzieci, które we wrześniu podejmą naukę w klasie pierwszej Szkoły Podstawowej nr 5, odbędzie się 5 czerwca o godz. 17.00 w starym bloku sportowym. Dyrekcja SP 5 zaprasza do wsparcia akcji honorowego oddawania krwi, która odbędzie się w szkole 23 czerwca. Szkoła obchodzi w tym roku 60-lecie i pragnie w związku z jubileuszem zebrać 60 litrów krwi ratującej życie dzieciom. Na listę dawców można się wpisać w naszej kancelarii.

  SP nr 1 zaprasza na IV Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka 7 czerwca w godz. 11-15.00 na boisko szkolne;

  z okazji 50-lecia Gimnazjum nr 4, zaprasza na jubileuszowy koncert, który odbędzie się w poniedziałek 9 czerwca o godz. 17.00 w Regionalnym Centrum Kultury. Szczegóły na plakatach.

 8. W aktualnym wydaniu „Gościa Niedzielnego” min. dodatek – audiobook: „Tym, którzy nie poznali pełni dzieciństwa i dorastania”. W sklepiku są jeszcze płyty kanonizacyjne z poezją św. Jana Pawła II śpiewaną przez polskich artystów.
 9. Zapraszamy na Diecezjalną Pielgrzymkę Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Wolontariuszy do Skrzatusza w dniu 7 czerwca.
 10. Zachęcamy do włączenia się w akcje proponowane przez naszą diecezję, min.:

  do podpisania się pod obywatelskim projektem ustawy "Stop Pedofilii", który ma na celu ochronę dzieci przed demoralizacją i wpływami ideologii gender. Podpisy będą zbierane za tydzień w dwie kolejne niedziele. Aby wziąć udział w akcji niezbędny jest numer PESEL. Podpisy można również złożyć w kancelarii i Biurze Radia Maryja.

  – Za tydzień zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w powodzi, jaka dotknęła Bośnię, Serbię i Hercegowinę. Kataklizm zniszczył dobytek tysięcy osób, które zostały bez dachu nad głową. Papież Franciszek  skierował do nas słowa “Zachęcam was do przyłączenia się do mojej modlitwy za ofiary i za wszystkie osoby dotknięte kataklizmem. (…) Niech naszym braciom nie zabraknie naszej solidarności i konkretnego wsparcia ze strony wspólnoty międzynarodowej”.

 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Władysław KUR, lat 79 z ul. Piekarskiej; + Michał MILEWSKI, lat 83 z ul. Buczka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
[/fancy_numbers]