Ukrzyżowany na Pilskim Jarmarku Wielkanocnym

Na pilskim Jarmarku Wielkanocnym żółte kurczaki, pisanki i palmy były dopełnieniem tradycji i nie wysuwały się nachalnie na pierwszy plan. Dużo było za to odniesień do Ukrzyżowanego.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”verdana” colorscheme=”light”]

Tak jak podczas bożonarodzeniowego jarmarku słowo „Bóg” widać było tylko w nazwie, tak podczas jarmarku wielkanocnego widać diametralną zmianę. Znalazło się w programie miejsce dla tego, który w te i grudniowe święta jest Najważniejszy.

W trakcie czterodniowej imprezy na deptaku znalazło się sporo czasu na koncerty pasyjne. I tak w czwartek „Wielkopostne zamyślenia” wyśpiewał chór Srebrna Nuta z Piły, w piątek pasyjnie koncertował chór z PWSZ, a w sobotę zaśpiewał zespół Pilanki. Natomiast w niedzielę pieśni religijne zaśpiewał chór ze szkół salezjańskich pod dyrekcją Karoliny Pettke (poniżej nagranie z koncertu) oraz chór Akolada z Ujścia.

Te wielkopostne pieśni pokazały, co w tych świętach jest najważniejsze oraz sprawiły, że inne elementy jarmarku jak przedstawienia, pokazy, warsztaty czy prezentacje uzupełniły świąteczne tradycje. Dobrze, że otoczka nie przysłoniła Wielkanocy!


Pilski jarmark WielkanocnyJarmark Piła Deptak Wielkanocny