Koncert godny miejsca [FILMY]

Światowej sławy „Poznańskie Słowiki” wprowadziły nas swoim koncertem w obchody Wielkiego Tygodnia.

[fblike layout=”box_count” send=”true” action=”like” font=”tahoma”]

Prawie pełen kościół wysłuchał ponadgodzinnego koncertu Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej, który odbył się w sobotę, 12 kwietnia, wieczorem.

Występ śpiewaków z Poznania był pełen głębokich pieśni wielkopostnych bardziej znanych jak Płaczcie Anieli czy Ogrodzie Oliwny w aranżacji poprzedniego dyrygenta „Słowików” Stefana Stuligrosza, a także tych mniej znanych, opracowanych przez Jana Maklakiewicza czy Mikołaja Zieleńskiego. Koncert dopełniły dwie pieśni Johanna Sebastiana Bacha z „Pasji wg św. Mateusza”.

Poznańskimi Słowikami dyrygował Maciej Wieloch, a na organach grał Maciej Bolewski. Występ był możliwy dzięki dofinansowaniu przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miasto Piła i Regionalne Centrum Kultury.

— Jak zwykle przyjazd do Piły to dla nas wielka przyjemność. A sam kościół jakby stworzony do takich koncertów: świetna akustyka! Do zobaczenia! Serdecznie dziękujemy za wszystkim, którzy przybyli na nasz koncert. Dziękujemy proboszczowi ks. Zbigniewowi Hulowi, Regionalnemu Centrum Kultury w Pile za zorganizowanie koncertu, diakonowi Piotrowi Pączkowskiemu za organizacyjną opiekę i za wspaniałą kolację — napisały na naszej tablicy na Facebooku „Poznańskie Słowiki”.

Koncert zakończył się kilkuminutową owacją na stojąco.

[button size=”large” align=”center” target=”blank” link=”http://1drv.ms/1ezYjOT”]ZOBACZ ZDJĘCIA[/button]